مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

دوره‌های کارشناسی (لیسانس) در کانادا

تحصیل در کانادا - virastudy.com

تحصیل در مقطع کارشناسی برای متقاضیان بین‌المللی در کانادا به علت تنوع فرهنگی و دانشگاه‌های کانادایی با رتبه‌های بالا بسیار جذاب است. هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان پایین‌تر است و استانداردهای بالاتری دارد که این کشور را تبدیل به بهترین گزینه برای گذراندن دوره‌ی کارشناسی می‌کند.

در این مقاله می‌خوانید:

چرا تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

کانادا علاوه بر این‌که یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است، از محیطی چندفرهنگی و آموزشی با کیفیتی برخوردار است، فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی خود قرار می‌دهد که تحصیلات خود را به پایان می‌رسانند تا بتوانند تجربه‌ی کاری به دست آورند و در کارشان بهترین باشند.

چند تا از دلایل تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا عبارت هستند از:

  • مدرک ارزشمند: دولت کانادا بیش از هر کشوری برای تحصیلات و دانشگاه‌هایش هزینه می‌کند و مدارکشان در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شوند.
  • مقرون به صرفه بودن: کانادا نرخ‌های مقرون به صرفه‌تری در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان دارد و به دانشجویانی که نیاز به کمک‌هزینه‌ی زندگی (Fund) داشته باشند، کمک مالی می‌کند.
    بورسیه‌ی تحصیلی (Scholarships): دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی رشته‌های مختلف بورسیه‌ی تحصیلی می‌پردازد.
  • فرصت‌های کاری: دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تا سه سال پس از دریافت مدرک کارشناسی خود در کانادا کار کنند.

چگونه در کانادا مدرک کارشناسی بگیریم؟

چگونگی اخذ مدرک کارشناسی در کانادا به دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارید بستگی دارد. با این حال، برخی مراحل کلی را باید گذراند که عبارت هستند از:

  1. انتخاب برنامه‌ی تحصیلی: کارتان را با انتخاب برنامه‌ی تحصیلی مورد نظر شروع کنید. برنامه‌های متنوعی در دسترس هستند.
  2. انتخاب دانشگاه: محل تحصیلتان را انتخاب کنید. باید تا جای ممکن در مورد دانشگاه‌ها اطلاعات کسب کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.
  3. بررسی الزامات: مدارک مورد نیاز می‌توانند بسته به دانشگاه متفاوت باشند. در صورت هرگونه ابهام درمورد الزامات می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید.
  4. بررسی مدارک مورد نیاز: مدارک اولیه‌ای که معمولاً دانشگاه‌ها لازم دارند، عبارت هستند از توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه و گواهی گذراندن مقاطع قبلی. هم‌چنین ممکن است لازم باشد در آزمون زبان انگلیسی قبول شوید.
  5. ارسال درخواست: درخواست‌های دانشگاه‌ها بیشتر به صورت آنلاین ارسال می‌شوند و اغلب باید هزینه‌ای پرداخت شود.

هزینه‌ی دوره‌ی کارشناسی در کانادا

میانگین هزینه‌ی گذراندن دوره‌ی کارشناسی برای دانشجویان کانادایی 6693 دلار است. دانشجویان بین‌المللی از 25000 ال 30000 دلار برای دانشگاه‌های دولتی و از 30000 تا 45000 دلار برای دانشگاه‌های غیردولتی می‌پردازند.

استانشهریه دانشجویان بین‌المللیشهریه دانشجویان کانادایی
بریتیش کلمبیا $30,903 $6,109
آلبرتا $28,014$6,567
ساسکچوان $22,197$22,197
مانیتوبا $17,786$5,082
اونتاریو$42,185$7,938
نیوفاندلند و لابرادور$12,037$3,078
کبک$27,406$27,406
نوا اسکوشیا$20,397 $9,028

طول دوره کارشناسی در کانادا

دوره‌ی کارشناسی در کانادا بسته به برنامه‌ی انتخابی‌تان سه تا چهار سال طول می‌کشد. مهم‌ترین شرط لازم برای حضور در دوره‌های کارشناسی، گذراندن دوره‌ی متوسطه است. یکی از موضوعات مهمی که دانشجویان روی آن تمرکز می‌کنند، مدرک کارشناسی ممتاز (Honors) در کانادا است که گاهی بسته به رشته‌ی تحصیلی و دانشگاه، مستلزم یک سال تحصیل اضافه‌تر است.

مهمترین مزیت تحصیل کارشناسی در کانادا

مدرک دبیرستان یک قدم با شغلی رویایی‌تان فاصله دارد. مدرک تحصیلی‌ می‌تواند شانستان را برای پیداکردن یک شغل خوب در کانادا افزایش دهد. این تصمیمی است که باید آگاهانه گرفته شود. گذراندن دوره‌ی کارشناسی در کانادا دری را به روی فرهنگ پویا، زیرساخت‌های پیشرفته و دروس مدرن می‌گشاید که بر آینده شغلی و تحصیلی شما اثر شگرف دارد. 

در ادامه برخی از بهترین برنامه‌های کارشناسی کانادا آورده شده‌اند:

برنامه‌ی کسب‌وکار امکان تحصیل در زمینه حسابداری، بازاریابی، فروش، امور مالی، عملیات و منابع انسانی حوزه‌ی کسب و کار را فراهم می‌آورد. کانادا فرصت‌های تجاری زیادی دارد. این برنامه مهارت‌هایی کلیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد که کسب و کار خودتان را راه بیندازید و در بسیاری از بخش‌های تجاری فعالیت کنید. می‌توانید به عنوان تحلیلگر مالی، تحلیلگر تجاری، هماهنگ‌کننده‌ی بازاریابی، حسابدار، مسئول ارتباطات، یا مدیر پروژه کار کنید.

دوره‌ی کسب و کار در کانادا بسته به شهر و نوع برنامه، سه تا چهار سال طول می‌کشد. هزینه‌ی تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی از 32460 دلار و برای دانشجویان کانادایی از 6991 دلار شروع می شود.

محبوب‌ترین رشته‌ای که دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا و در حوزه‌ی درمان انتخاب می‌کنند، کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی است. این مدرک شامل رشته‌های پزشکی مانند میکروبیولوژی، آناتومی، فارماکولوژی، فیزیولوژی، بیوشیمی و آسیب‌شناسی است.

مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در کانادا پیشرفته و یکی از بهترین‌ها در جهان است. اخد مدرک در هر یک از رشته‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی شانستان را برای اقامت و کار در کانادا افزایش می‌دهد. می‌توانید به عنوان پرستار مورد تأیید، فیزیوتراپ، کاردرمانگر، یا متخصص اداری در حوزه‌ی پزشکی کار کنید.

برنامه‌های پزشکی کانادا سه تا پنج سال طول می‌کشند. هزینه‌ی تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی از 48206 دلار و برای دانشجویان کانادایی از 14604 دلار شروع می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی مهندسی بهترین فرصت را برای تحصیل در کالج‌های کانادا دارند که مورد تأیید هیئت تأیید صلاحیت مهندسی و فناوری (Accreditation Board for Engineering and Technology) هستند. دانشجویان رشته‌های مهندسی مانند مکانیک، الکترونیک و برق باید پروژه‌های تحقیقاتی تحویل دهند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در آزمایش‌ها و پروژه‌های هیجان‌انگیزی شرکت کنند. برنامه‌های ارائه شده عبارتند از مهندسی تولید، مهندسی مکانیک، مهندسی محیط‌زیست و مهندسی زیست‌پزشکی.

کارشناسی مهندسی در کانادا سه تا چهار سال طول می‌کشد. هزینه‌ی تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی از 37377 دلار و برای دانشجویان کانادایی از 8184 دلار شروع می‌شود.

برنامه‌های ارزان کارشناسی در کانادا

کانادا شهریه‌های پایینی از دانشجویان بین‌المللی می‌گیرد و در جهان به داشتن یکی از بهترین نظام‌های آموزشی شهرت دارد. در حالی‌که آموزش تحصیلی با کیفیتی دریافت می‌کنید، از پس پرداخت هزینه‌های آن نیز برخواهید آمد.

در اینجا ارزان‌ترین مدارک کارشناسی در کانادا آورده شده‌اند:

برنامههزینه سالیانه
آموزشی$23,591
پرستاری$24,283
علوم انسانی$31,792
معماری$32,285
تجارت (کسب و کار)$32,460

سوالات متداول:

دوره‌ی کارشناسی در کانادا بسته به برنامه‌ی انتخابی‌تان سه تا چهار سال طول می‌کشد.

یکی از موضوعات مهمی که دانشجویان روی آن تمرکز می‌کنند، مدرک کارشناسی ممتاز (Honors) در کانادا است که گاهی بسته به رشته‌ی تحصیلی و دانشگاه، مستلزم یک سال تحصیل اضافه‌تر است.

میانگین هزینه‌ی گذراندن دوره‌ی کارشناسی برای دانشجویان کانادایی ۶۶۹۳ دلار است. دانشجویان بین‌المللی از ۲۵۰۰۰ ال ۳۰۰۰۰ دلار برای دانشگاه‌های دولتی و از ۳۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار برای دانشگاه‌های غیردولتی می‌پردازند.

محبوب‌ترین رشته‌ای که دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا و در حوزه‌ی درمان انتخاب می‌کنند، کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی است. این مدرک شامل رشته‌های پزشکی مانند میکروبیولوژی، آناتومی، فارماکولوژی، فیزیولوژی، بیوشیمی و آسیب‌شناسی است.

پرونده‌های مهاجرتی

پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا – اخذ شده توسط Vira Study

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: