مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

اطلاعاتی در رابطه با هنرستان های فنی حرفه ای کانادا

information-about-vocational-technical-colleges-in-canada

اطلاعاتی در رابطه با هنرستان های فنی حرفه ای کانادا:

این که آیا هنوز در دبیرستان هستید یا به تازگی فارغ التحصیل شده اید و یا می خواهید در حرفه فعلی خود پیشرفت کنید یا در حال تغییر شغل هستید ، هنرستان های کانادا گزینه های آموزشی متنوعی را که ممکن است متناسب با علایق، اهداف و نقاط قوت فردی شما باشند، ارائه می دهد.

مدارس فنی حرفه ای و هنرستان ها در زمینه های مختلف که برای جامعه امروزی حیاتی هستند آموزش می دهند. از مراقبت های بهداشتی گرفته تا تجارت تا زیبایی تا مشاغل ماهر و هر موضوع مرتبط در این مدارس می توانند به شما 3در کسب مهارت ها و دانش مربوط به مشاغل مختلف کمک کنند. 

در این مقاله می‌خوانید:

آموزش های فنی حرفه ای چیست؟

آموزش حرفه ای معمولاً به عنوان هرگونه آموزش خاص برای یک شغل خاص تعریف می شود. در حالی که یک برنامه تحصیلی در یک کالج یا دانشگاه ممکن است شما را برای دنبال کردن طیف گسترده ای از موقعیت های ابتدایی در یک زمینه خاص مانند تجارت یا فناوری اطلاعات آماده کند ، آموزش حرفه ای به منظور آماده کردن هنرجو برای تخصص در یک زمینه خاص (حتی صدور گواهینامه یا مجوز در این زمینه) می باشد. مورد نیاز برای دنبال کردن یک موقعیت خاص مانند آرایشگر ، برقکار ساختمان یا سرآشپز و …

یک مدرسه حرفه ای مؤسسه ای است که آموزش های مربوط به شغل را ارائه می دهد ، که می تواند در نهایت مدرک کاردانی ، دیپلم ، گواهینامه یا اعتبار مشابه دیگر ارائه می دهد.

مدارس فنی حرفه و هنرستان ها می توانند هم به صورت دولتی و هم به  صورت خصوصی آموزش ارائه دهند که شامل  برنامه های آموزشی شغلی ، برنامه های کارآموزی و موارد دیگر می باشد. این مدارس را می توان با این واقعیت مشخص کرد که:

چشم انداز شغلی برای مشاغل فنی و حرفه ای در کانادا چیست؟

با توجه به افزایش جمعیت سالخورده ، انتظار می رود که فرصت های شغلی در طیف وسیعی از مشاغل ماهر در سال های آینده به وجود آید. بر اساس پیش بینی های ملی ، حدود 38 درصد از همه فرصت های شغلی در کانادا بین سال های 2017 تا 2026 حداقل تعدادی افراد که درکالج و/یا مؤسسات فنی حرفه ای تحصیل کرد اند، نیاز دارد. انتظار می رود که این مهمترین بخش مشاغل جدیدی باشد که در کانادا در دسترس خواهد بود.

آیا تحصیل در یک مؤسسه فنی حرفه ای گزینه مناسبی برای شما می باشد؟

قبل از پیگیری انواع مشاغل قابل دسترس در زمینه های فنی حرفه ای بهتر است مطمئن شوید که تحصیل در این مؤسسات برای شما مناسب خواهد بود یا خیر.

برای کمک به اطمینان از مسیری که در آن قدم برمیدارید، به موارد زیر توجه فرمایید:

  • برای آگاهی از میانگین دستمزد ارائه شده ، فرصت های شغلی و موارد دیگر ، با متخصصان حاضر در این زمینه در ارتباط باشید.
  • با آموزش هایی که برای دنبال کردن اهداف شغلی خود نیاز دارید آشنا شوید و دریابید که آیا برنامه های آموزش حرفه ای در محل زندگی شما وجود دارد که بتواند این آموزش ها را برای شما ارائه دهد.
  • کسب موقعیت مرتبط در این زمینه. به عنوان مثال ، اگر می خواهید نجار شوید ، می توانید به عنوان کارگر نجار به دنبال کار باشید. یا ، اگر می خواهید در زمینه شغل آشپزی فعالیت کنید ، می توانید به عنوان یک کارگر یا دستیار آشپز در در یک رستوران مشغول کار شوید تا با نحوه کار آشنا شوید.
  • اگر هنوز در حال تحصیل در مقطع دبیرستان باشید ،بهتر است در یک دوره کارآموزی که مخصوص افراد با سن کم است شرکت مایید، که این دوره ها می تواند به شما در کسب مهارت های ارزشمند و ارائه نمایی از آینده شغلی احتمالی شما کمک کند.

مزایای شرکت در مدارس فنی حرفه ای چیست؟

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در ViraStudy در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در ViraSyudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: