مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

چرا تحصیل در کانادا

چرا تحصیل در کانادا - Vira Study

تحصیل در کانادا یک فرصت عالی

کانادا به یکی از شادترین و صمیمی‌تر و امن‌ترین کشورهای جهان شهرت است. کانادا مهاجرپذیر است و از فرهنگ متنوع، آزادی فردی، ثبات سیاسی و محیط زیست تحت حفاظت بهره‌مند است. دلایل زیادی وجود دارند که به عنوان یک دانشجوی خارجی در کانادا تحصیل کنید؛ از دانشگاه‌های ممتاز و شرایط زندگی عالی گرفته تا فرصت‌های بورسیه تحصیلی و امکان مهاجرت. در این‌ مقاله به برخی از مهم‌ترین دلایل تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی اشاره می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

دانشگاه‌های ممتاز

در کانادا، آموزش خوب و امکان تحقیقات عالی فراهم است و دانشجویان سراسر جهان در حال پی بردن به مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند. بر اساس رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، دانشگاه تورنتوی کانادا در رتبه 26ام و دانشگاه مک‌گیل و دانشگاه بریتیش‌کلمبیا در رتبه 46ام برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند.

مدارک تحصیلی کانادا در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شوند و در عین حال که نسبت به بسیاری از کشورهای انگلیسی‌زبان دیگر مقرون‌به‌صرفه‌تر است، دریافت اقامت دائم در این کشور را نیز تسهیل می‌کند.

هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه

زندگی در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگری مانند ایالات‌متحده یا بریتانیا مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌های مسکن در کانادا به شهر مورد نظر، اندازه و خدمات خانه بستگی دارد. ونکوور، تورنتو و مونترال بالاترین هزینه‌های مسکن را دارند. کم‌هزینه‌ترین گزینه‌ها شیربروک در کبک، یا اتاوا در انتاریو هستند. نیوبرانزویک نیز مقرون به صرفه ترین شهر برای زندگی در کانادا محسوب می‌شود.

برخی از بانک‌ها حساب‌های ویژة دانشجویی را با مزایایی خاص مانند تخفیف در خدمات بانکی ، سفر، غذا و لباس در نظر می‌گیرند

هزینه‌های زندگی در کانادا به طور متوسط حدود 15000 تا 20000 دلار در سال است که هزینه‌های مسکن، خوراک، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌ها را در بر می‌گیرد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

  • کتاب‌ها: 1000$ برای یک سال
  • لباس‌ها: 600$ تا 1000$ برای یک سال
  • حمل‌و‌نقل: 600$ برای یک سال
  • تلفن و اینترنت: 1200$ برای یک سال
  • بیمه سلامت: 600$ تا 900$ برای یک سال
  • غذا: 400$ تا 600$ برای یک ماه
  • اقامت در یک اتاق: 400$ تا 800$ برای یک ماه
  • اجاره آپارتمان: 1000$ تا 3000$ برای یک ماه
Vira Stud - مهاجرت تحصیلی تبریز

اخذ پذیرش، ویزا و بورسیه تحصیلی

با ما تضمینی مهاجرت کنید.

تلفن تماس: 5131-041

تبریز، برج تجارت جهانی، طبقه هفدهم، واحد 4

شرایط زندگی عالی

کانادا از نظر کیفیت آموزش، اشتغال، سلامت و رضایت از زندگی برجسته است. متوسط درآمد خانوار پیوسته در حال افزایش است و نرخ بیکاری یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در جهان است. این بدان معنا است که مشاغل زیادی برای مهاجرین در دسترس است. کانادایی‌ها از مهاجران استقبال می‌کنند، زیرا معتقدند تنوع کشورشان را غنی‌تر می‌کند، که تحصلی در کانادا را قانع‌کننده‌تر می‌کند‌.

شرایط زندگی کانادا - Vira Study

امنیت دانشگاه‌ها

دانشگاه‌های کانادا قوانین سختگیرانه‌ای برای تأمین امنیت دانشجویان دارند که دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف را نیز در بر می‌گیرد. بسیاری از دانشگاه‌های کانادا خدماتی مانند ارائه نیروهای انتظامات باری همراهی دانشجویان تا منزل یا ایستگاه دارند تا بتوانند سالم به خانه برسند.

نرخ جرم و جنایت بسیار پایین است. بر اساس شاخص صلح جهانی، این کشور دوازدهمین کشور صلح‌آمیز جهان است. کانادا از نظر سیاسی باثبات است، دموکراسی دارد و به ندرت در آن بلایای طبیعی رخ می‌دهند.

علاوه بر آن، از محیطی چندفرهنگی است که زندگی مسالمت‌آمیز را تسهیل می‌کند. سیاست‌های مهاجرتی کانادا همیشه مورد استقبال مردم محلی و دولت قرار گرفته است، بنابراین مشکلاتی مانند نژادپرستی هرگز اتفاق نمی‌افتند.

مناظر زیبا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، اما پرجمعیت نیست. فضای زیادی برای نفس کشیدن دارید. یکی از مزیت‌های مهاجرت به کانادا طبیعت نفس‌گیر آن است. از جنگل‌ها گرفته تا دریاچه‌ها و کوه‌ها، چشم‌اندازهای بسیار زیبایی دارد. برای کسانی که عاشق فضای باز هستند، چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد: شفق شمالی، آبشار نیاگارا، مراتع جادویی در آسمان، کوه‌های گروس مورن یا آلبرتا بدلند.

پل بین المللی رنگین کمان و آبشار نیاگارا - Vira Study
پل بین المللی رنگین کمان و آبشار نیاگارا

مزایای بورسیه تحصیلی کانادا

برخی از دانشگاه‌های برتر کانادا مانند دانشگاه واترلو، دانشگاه مونترال و دانشگاه تورنتو بیش از 800 بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها به طور متوسط حدود 2500 دلار در ماه می‌شوند که هزینه‌های خوابگاه، شهریه، کتاب و بیمه درمانی را در بر می‌گیرد. در ادامه برخی از بورسیه‌هایی که توسط کالج‌ها و مؤسسات کانادا ارائه می‌شوند، فهرست شده‌اند:

بورسیه تحصیلیمخاطبین بورسیه
بورسیه‌های تحصیلی و تبادلات دانشجویی بین کانادا و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (ASEAN) به منظور توسعهدانشجویان
آموزش مهارت‌های کانادا – کشورهای عضو CARICOM برای بورسیه‌های تحصیلی اقتصاد سبزدانشجویان کشورهای عضو CARICOM (جامعه و بازار مشترک کارائیب)
برنامه رهبران نوظهور در آمریکادانشجویان آمریکای لاتین و کارائیب
بورسیه‌های تحصیل در کانادادانشجویان الجزایر، بنگلادش، بورکینافاسو، مصر، اتیوپی، غنا، ساحل عاج، اردن، کنیا و لیبی.

جامعه متنوع

کانادایی‌ها صرف‌نظر از جنسیت، فرهنگ یا نژادی که دارید به شما خوشامد می‌گویند و برخوردی مؤدبانه و دوستانه دارند. یکی از دلایلش این است که از درآمد، سلامت و امنیت خود رضایت دارند. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، این فرصت را خواهید داشت که مراسم متنوعی از جوامع مختلف را تجربه کنید.

امکان مهاجرت

در سال 2021، کانادا به 401000 مهاجر اقامت دائم داد و قصد دارد این تعداد را در سال 2022 به 411000 برساند. برای کار در کانادا پس از پایان تحصیلات خود به مجوز کار نیاز خواهید داشت. این تجربه کاری می‌تواند کمکتان کند که شرایط اقامت دائم در کانادا را احراز کنید. دوره کارآموزی در کانادا تجربه کاری لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید خود را در این بازار کار فوق‌العاده بین‌المللی جای دید. از آنجایی که کانادا کشوری مهاجرپذیر است، برنامه‌های مهاجرتی زیادی فراهم می‌آورد که شرایط را برای شما آسان‌تر می‌کند.

مراقبت‌های بهداشتی در کانادا

 اقامت در کانادا و دریافت خدمات بهداشتی برای دانشجویان بین‌المللی آسان است. کانادا بیمه سلامت عمومی را در اختیار شهروندان و ساکنان دائم خود قرار می‌دهد. با این حال، افرادی که مجوز کار موقت دارند، نمی‌توانند از مراقبت‌های بهداشتی عمومی در کانادا بهره‌مند شوند. دانشجویانی که می‌خواهند به‌طور دائم در کانادا بمانند باید پس از ورود به این کشور، برای دریافت کارت درمانی اقدام کنند. زمان انتظار برای دریافت کارت درمانی حدود سه ماه است. زمان انتظار برای خدمات مراقبت‌های بهداشتی عمومی نسبتاً طولانی‌تر است، اما باید هزینه کمی برای برخی از بهترین امکانات و درمان‌های پزشکی بپردازید.

مراقبت‌های بهداشتی در کانادا - Vira Study

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در ViraStudy در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در ViraSyudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: