مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

تحصیل در کبک کانادا

تحصیل در کبک کانادا - Vira study

تحصیل در استان کبک کانادا

تحصیل در کانادا به خودی خود یک موفقیت است و تحصیل در استان کبک کانادا مزایای مخصوص به خود را دارد. در مجموع 59700 نفر به عنوان دانشجوی بین‌المللی مشغول تحصیل در کبک کانادا هستند که باعث می‌شود این استان در میان دیگر استان‌های کانادا رتبه سوم را از نظر تعداد دانشجوی بین‌المللی به خود اختصاص دهد. مؤسسات آموزشی کبک هر ساله پذیرای بیش از 25000 دانشجوی بین‌المللی هستند. امکانات مدرن، برنامه‌های تحصیلی متنوع، شهریة پایین، محیط زندگی آرام، و مدارک معتبر بین‌المللی باعث می‌شوند دانشجویان این شهر را برای ادامة تحصیل انتخاب کنند.

دانشجویان تازه وارد به کبک از ترکیب غنی فرهنگ‌های فرانسوی، اروپایی و بومی در این شهر شگفت‌زده می‌شوند. بسیاری از مردم محلی به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی مسلط هستند اما زبان رسمی کبک فرانسوی است.

سیستم آموزشی کانادا در سراسر این کشور مثل هم نیست و دارای تفاوت‌های مختلفی است و خصوصا اینکه کبک یک استان فرانسوی زبان است و شما بهتر است قبل سفر به کبک از سیستم آموزش آن اطلاعات کافی داشته باشید. برای درک بهتر موضوع توصیه ما خواندن مقاله سیستم آموزشی کانادا و همچنین سیستم نمره‌دهی و معدل در کانادا است.

در این مقاله می‌خوانید:

دلایل تحصیل در کبک کانادا به عنوان یک دانشجوی خارجی

کبک به عنوان یکی از امن‌ترین مراکز شهری کانادا، کیفیت زندگی فوق‌العاده‌ای را با هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه فراهم می‌آورد.

در ادامه به برخی از دلایل تحصیل در کبک کانادا به عنوان یک دانشجوی خارجی اشاره شده است:

هزینه‌های تحصیل در کبک بین 20 تا 25 درصد کمتر از استان‌های صنعتی کانادا مانند انتاریو است و بسته به دانشگاه مورد نظر، بین 6000 تا 7000 دلار در هر ترم است. کبک یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است. زیرا در حال حاضر، شهریه‌های کانادا از سایر مقاصد تحصیلی محبوب بین‌المللی مانند ایالات متحده و بریتانیا کمتر است.

استان کبک کانادا صحنه موسیقی‌های زنده و پویا و فرهنگ هنری بدون محدودیت است. با بیش از 400 رویداد فرهنگی که در طی سال برگزار می‌شود، کبک میزبان بزرگ‌ترین جشنوارة زمستانی جهانی «کارناوال کبک» و جشنوارة تابستانی موسیقی فوق‌العاده «تابستان کبک» است. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر کبک ثبت نام می‌کنند، زیرا این شهر به استقبال از دانشجویان معروف است.

دولت کبک کارگران خارجی و دانشجویان بین المللی را تشویق می‌کند که پس از به پایان رساندن تحصیلات عالی خود به طور دائم در این استان بمانند. دو دسته از متقاضیان می‌توانند از طریق برنامه تجربه کبک اقامت دائم بگیرند. دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی موقت می‌توانند پس از اتمام یک دوره کاری با شرایط معین یا کارهای مطالعاتی مورد تأیید برای اقامت دائم در کبک اقدام کنند.

پرونده‌های مهاجرتی

پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا – اخذ شده توسط Vira Study

فهرست دانشگاه‌ها

باید بگوییم انتخاب دانشگاه در کانادا کمی چالش‌برانگیز و البته هیجان‌انگیز است. کبک محل بسیاری از دانشگاه‌های برتر و شناخته‌شده جهان است که شما برای تحصیل در کانادا می‌توانید روی آنها حساب کنید. در اینجا فهرستی از دانشگاه‌های کبک کانادا آورده شده است:

Laval-University-in-canada
نمایی از دانشگاه لاوال - کبک کانادا

دانشگاه لاوال قدیمی‌ترین دانشگاه فرانسوی‌زبان آمریکای شمالی است که در سال 1663 تأسیس شده و از مراکز ثقل شهر کبک محسوب می‌شود. بیش از 47000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که شامل 220 تشکل دانشجویی می‌شود. دانشگاه لاوال کانادا یک پردیس بزرگ به سبک آمریکایی دارد و 60 درصد فضای آن را فضای سبز و مناطق جنگلی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه از نظر علم، مهندسی و توسعه پایدار در سطح بین المللی شناخته شده است.

University-of-Montreal-in-canada
نمایی از دانشگاه مونترال - کانادا

دانشگاه مونترال که به دانشگاه‌های پلی‌تکنیک مونترال و اچ‌ای‌سی مونترال وابسته است یک مدرسه مهندسی و بازرگانی است. بیش از 70000 دانشجو در برنامه‌های مختلف این دانشگاه تحصیل می‌کنند. با تحصیل در دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی این دانشگاه می‌توان مدارک رسمی آموزش عالی دریافت کرد که مدارک کارشناسی، ارشد و دکترا را در بر می‌گیرد.

McGill University
نمایی از دانشگاه مک‌گیل - کانادا

دانشگاه مک‌گیل یکی از دانشگاه‌های پیشرو در سراسر جهان و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا است. دانشجویان بین‌المللی از بیش از 150 کشور در این دانشگاه حضور دارند که تقریباً 30 درصد از کل دانشجویان آن را تشکیل می‌دهند. در بسیاری از سیستم‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، دانشگاه مک‌گیل جزو دانشگاه‌های برتر رتبه‌بندی شده است.

Concordia-University-in-canada
نمایی از دانشگاه کنکوردیا - کانادا

دانشگاه مونترال که به دانشگاه‌های پلی‌تکنیک مونترال و اچ‌ای‌سی مونترال وابسته است یک مدرسه مهندسی و بازرگانی است. بیش از 70000 دانشجو در برنامه‌های مختلف این دانشگاه تحصیل می‌کنند. با تحصیل در دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی این دانشگاه می‌توان مدارک رسمی آموزش عالی دریافت کرد که مدارک کارشناسی، ارشد و دکترا را در بر می‌گیرد.

برترین شهرهای دانشجویی کبک

دانشجویان بین‌المللی که از طریق مجموعه Vira Study برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کرده‌اند، شهرهای زیر را به عنوان شهرهای برتر دانشجویی در استان کبک کانادا انتخاب کرده‌اند.

یونسکو شهر کبک را به دلیل تاریخ غنی و جذابیت اروپایی‌ مانندش به عنوان میراث جهانی ثبت کرده است. این شهر علاوه بر ارائه کیفیت زندگی بالا و هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه، از امن‌ترین مراکز شهری کانادا نیز محسوب می‌شود. محیط طبیعی دیدنی کبک، نشاط فرهنگی و اقتصادی این شهر را کامل می‌کند.

در میان مقاصد برتر دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان، مونترال به عنوان مطلوب‌ترین شهر کانادا برای دانشجویان انتخاب شد. بر اساس رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های جهانی، مونترال امتیاز 88 از 100 را برای کیفیت دانشگاه‌های خود به دست آورده است. مونترال سه دانشگاه مک‌گیل، کنکوردیا و مونترال را در خود جای داده است که در میان دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.

شربروک تنوع فرهنگی غنی‌ای دارد و بیش از 130 جامعه قومی در آن زندگی می‌کنند. اولین «شهر ادغام‌شده» در کبک است که یک سیاست مهاجرتی برای استقبال و پذیرش مهاجران تدوین کرد. شربروک بیش از 15000 شهروند مهاجر دارد که 50% آنان پناهنده هستند و سومین مرکز بزرگ مهاجرپذیری کبک محسوب می‌شود.

گزینه‌های اسکان در کبک

محل تحصیل بهترین راهنمای شما است تا به عنوان یک دانشجوی خارجی بهترین گزینه‌های اسکان در داخل یا خارج از دانشگاه را پیدا کنید. انواع شیوه‌های اسکان عبارت هستند از:

  • خوابگاه‌های دانشگاهی: بسیاری از دانشگاه‌های کانادا دارای خوابگاه، سالن‌های اقامت و خانه‌های دانشجویی هستند. با زندگی در سال‌های اول و دوم تحصیل خود در محیط دانشگاه می‌توانید دوست پیدا کنید و پول پس انداز کنید. متوسط هزینه اقامت در محوطه دانشگاه 4000 تا 8000 دلار کانادا در هر ترم است.
  • خارج از دانشگاه: اگر می‌خواهید با دوستان خود و یا تنها زندگی کنید، گزینه اجاره یک آپارتمان یا یک تک اتاق در خارج از دانشگاه می‌تواند مناسب باشد. می‌توانید یک آپارتمان نزدیک به دانشگاه خود پیدا کنید و اگر با دوستانتان آن‌جا را اجاره کنید، هزینه‌های زندگی ارزان‌تر خواهد بود. میانگین هزینه اقامت در خارج از دانشگاه 800 تا 1300 دلار کانادا در ماه است.
  • اقامت در خانه محلی‌ها: اقامت در خانه یک گزینه امن برای اولین باری است که می‌خواهید تنها زندگی کنید. اقامت با یک خانواده مقرون‌به‌صرفه است و این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد که از نزدیک با مهمان‌نوازی و فرهنگ کانادایی آشنا شوید. میانگین هزینه اقامت در خانه 275 دلار کانادا در هفته است.

هزینه‌های زندگی

به جز هزینه‌های اجاره، هزینه‌های زندگی یک نفر در حدود 1081 دلار خواهد بود. در این‌جا برخی دیگر از متوسط هزینه‌های زندگی آورده شده‌اند:

آیتم / شهرشهر کبکشربروکمونترال
محل قامت$800 – $1,200 هر ماه$500 – $900 هر ماه$1,195 – $1,700 هر ماه
خدمات رفاهی$57.30 – $159.38 هر ماه$95.93 – $531.25 هر ماه$70 – $200 هر ماه
مواد غذایی$1 – $26.43$1 – $24.23$1 – $40
لباس ها$25 – $60$30.– $80$25 – $75
رستوران ها$18 – $30 هر وعده غذایی$11 – $50 هر وعده غذایی$15 – $40 هر وعده غذایی
سرگرمی$20 – $75 هر ماه$20 – $40 هر ماه$13 – $100 هر ماه
حمل و نقل$81.00 – $89.75 هر ماه$40.00 – $82.50 هر ماه$90.– $100 هر ماه

جاهای دیدنی

کبک با جنگل‌های عظیم و تودرتو و کوه‌های سرسبز لورنتین، مقصد گریز مناسبی برای علاقه‌مندان به طبیعت است. در ادامه چند مورد از جاهای دیدنی کبک کانادا آورده شده است:

قدیمی‌ترین کلیسای شهر و یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری مونترال قدیم است. این کلیسا در سال 1656 تأسیس شد و پنجره‌های شیشه‌ای رنگی و کنده‌کاری‌های چوبی تزئینی آن منظره‌ای باشکوه ایجاد می‌کند.

این مکان در بالای دماغه دیامند قرار دارد و از سال 1832 از شهر کبک محافظت کرده است. یک موزه نظامی و یک محل دیده‌بانی نظامی فعال است. محله‌ای برای همه طبقات است و خانه تابستانی فرماندار کل کانادا در آن‌جا است.

Quebec citadel-in-canada

20 باغ در فضای باز دارد که در آن میان می‌توان به باغ ژاپنی، باغ چینی، و باغ ملت اول اشاره کرد. از گونه‌های این نمایشگاه می‌توان به ارکیده، بونسای، پنجینگ، کاکتوس، سیکاد و غیره اشاره کرد.

Mental-Botanical-Garden-in-canada

شهر کبک در سال 1608 توسط ساموئل دو شامپلین در میدان سلطنتی تأسیس شد. این منطقه مجموعه بزرگی از ساختمان‌های قرن هفدهم و هجدهم را در بر می‌گیرد که نمونه کوچکی از کبک قدیمی است.

محله سلطنتی، کبک کانادا - Vira Study
Vira Stud - مهاجرت تحصیلی تبریز

اخذ پذیرش، ویزا و بورسیه تحصیلی

با ما تضمینی مهاجرت کنید.

تلفن تماس: 5131-041

تبریز، برج تجارت جهانی، طبقه هفدهم، واحد 4

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: