مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

درباره‌ی آلمان

درباره‌ی آلمان - Vira Study

تعداد دانشجویان بین‌المللی که تحصیل و زندگی در آلمان را انتخاب می‌کنند، رو به افزایش است. این امر با توجه به فرهنگ پویا، شهریه‌های پایین و استانداردهای بالای آموزشی این کشور کاملاً طبیعی است . اگر نمی‌دانید تحصیل در آلمان می‌تواند چه مزایایی داشته باشد، بد نیست نگاهی دقیق‌تر به برخی جنبه‌های آن بیندازید. این کشور مهد آموزش برخی از چهره‌های مطرح جهان مانند کارل مارکس و آلبرت انیشتین بوده است.

در این مقاله می‌خوانید:

مهمترین دلایل تحصیل در آلمان

دلایل زیادی برای تحصیل در آلمان وجود دارند که در ادامه بهشان اشاره شده است:

تحصیل مقرون به صرفه

بیشتر مشاوران تحصیلی از این تغییر حمایت می‌کنند زیرا آموزش عالی در این کشور ارزان‌ است. دانشگاه‌های دولتی هیچ شهریه‌ای نمی‌گیرند، دانشگاه‌های خصوصی هم دوره‌هایشان را با قیمت مناسب و طرح‌های پرداخت انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهند.

سیاست‌های ویزا

تحصیل در آلمان گزینه‌ای عالی برای دانشجویان ایرانی است زیرا سیاست‌های مطلوبی در رابطه با ویزا دارد. دانشجویان می‌توانند پس از تحصیل در این کشور، اجازه‌ی کار بگیرند. این روش آسان است و در مقایسه با رویه‌ی درخواست ویزا در سایر کشورها، روند روان‌تری دارد.

موقعیت استراتژیک

آلمان کمی به کشورهای مبداء دانشجویان ایرانی و آسیایی نزدیک‌تر است. به عنوان مثال، پروازش کمتر از 10 ساعت طول می‌کشد.

موقعیت استراتژیک - Vira Study

مانع نبودن زبان

یکی دیگر از دلایلی که تحصیل در آلمان به دانشجویان خارجی توصیه می‌شود، عدم وجود مانع زبانی است. با اینکه در سراسر کشور عمدتاً به زبان آلمانی صحبت می‌شود و تقریباً همه‌ی دانشگاه‌ها برنامه‌های عالی آموزشی دارند که به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شوند.

استانداردهای عالی آموزش عالی

در کنار هزینه‌های نسبتاً پایین تحصیل در آلمان برای دانشجویان ایرانی، استانداردهای بالای آموزشی عالی از دیگر مزایای تحصیل در این کشور محسوب می‌شوند. دانشگاه‌ها، دانشکده‌های فنی، فیلم، موسیقی و هنر و هم‌چنین دانشگاه‌های علمی‌کاربردی مختلفی در دسترس هستند. اکثر دانشگاه‌های دولتی آلمان سابقه‌ی آموزشی خوبی دارند و این کشور میزبان دانشگاه‌های خصوصی پیشرویی است که در چندین رتبه‌بندی علمی بزرگ در سراسر جهان، جای دارند. برنامه‌های درسی و زیرساخت‌های دانشگاهی عالی، فناوری پیشرفته و هم‌چنین اعضای هیئت علمی متخصص و ماهر از دیگر مزایای مهم تحصیل در آلمان هستند.

مدارک تحصیلی معتبر جهانی

دانشگاه‌های آلمان طبق اصلاحات بولونیا عمل می‌کنند و تضمین می‌کنند که همه داوطلبان مدارک تحصیلی معتبر جهانی در مقاطع کارشناسی ارشد، لیسانس و دکترا دریافت ‌کنند. دوره‌های کارشناسی 6 ترم طول می‌کشند، در حالی‌که دوره‌ی ارشد 2 تا 4 ترم است. دکترا نیز  در کل 4-6 ترم طول می‌کشد‌.

مدارک تحصیلی معتبر جهانی - Vira study

چشم‌انداز شغلی عالی

یکی از مهم‌ترین دلایل تحصیل در آلمان، فرصت‌های شغلی فراوان این کشور است. دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا و سایر کشورها می‌توانند در حین تحصیل، کار پاره‌وقت داشته باشند. دانشجویان گروه دوم باید مجوز کار بگیرد و می‌تواند 120 روز کامل یا 240 نیم‌روز در سال را کار کند. آلمان به دلیل شکوفایی اقتصاد خود، فرصت‌های شغلی گسترده‌ای را در اختیار فارغ‌التحصیلان قرار می‌دهد و دانشجویان می‌توانند از دوره‌های کارآموزی که برخی دانشگاه‌ها ارائه می‌دهند، استفاده کنند.

بررسی جنبه‌های مختلف زندگی

آلمان تجربه‌ی فرهنگی جهانی و متنوعی را فراهم می‌آورد. مردم محترمی دارد و در آن‌جا احترام متقابل و احترام به حریم خصوصی پررنگ است. آلمان میزبان دانشجویان بین‌المللی بی‌شماری است و امکان فعالیت‌های زیادی را در فضای باز برایشان فراهم می‌آورد، از جمله امکان دوچرخه‌سواری، اسکی و سایر فعالیت‌های ورزشی وجود دارد. آلمان عجایب طبیعی، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، زندگی شبانه‌ی پر جنب و جوش و هم‌چنین‌ غذاهای لذیذی دارد. چندین پارک و هم‌چنین، شبکه‌ی حمل و نقل عمومی عالی‌ای دارد. با پرداخت مالیات اسمی اداری و عضویت، می‌توانید کارت سفر کاملاً رایگانی دریافت کنید.

فرصت‌های پس از تحصیل

بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانید مدتی در آلمان بمانید تا کار پیدا کنید. بر اساس قانون، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی می‌توانند 18 ماه دیگر بمانند تا کار پیدا کنند.  

بررسی جنبه‌های مختلف زندگی - Vira Study

تحصیل در آلمان: راهنمای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل رایگان در آلمان

از نظام آموزشی با کیفیتی بهره‌مند خواهید شد که بهتان کمک می‌کند در حرفه‌تان پیشرفت کنید، با پیدا کردن دوستان جدید و معاشرت با سایر دانشجویان، زبان جدیدی یاد می‌گیرید و با تحصیل و زندگی در آلمان تجربه‌ی شگفت‌انگیزی در زندگی پیدا می‌کنید که تا سال‌ها به یادتان می‌ماند. در آلمان، صدها دانشگاه رایگان و یا با شهریه‌هایی بسیار کم برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارند. آلمان کشور مناسبی برای تحصیل در رشته‌های مختلفی مانند مهندسی، پزشکی، معماری یا بازرگانی است. آموزش با کیفیت و هم‌چنین تجربه‌ی فرهنگی منحصر به فرد زندگی در آلمان از جمله دلایل اصلی جوانان سراسر جهان برای تحصیل در این کشور است.

10 دلیل جدی برای تحصیل دانشجویان خارجی در آلمان

  • تحصیل رایگان در اکثر دانشگاه‌ها (و شهریه‌ی بسیار پایین در سایر دانشگاه‌ها).
  • آموزش در سطح جهانی با بهره‌مندی از کارکنان مجرب.
  • صدها دوره‌ی دانشگاهی در دسترس.
  • کشوری جالب برای شناخت با تاریخی عمیق.
  • تنوع فرهنگی و حضور دانشجویان از سراسر جهان.
  • تمرین مکالمه‌ی انگلیسی و آلمانی .
  • ‌فرصت‌های قابل توجه برای کار در آلمان پس از فارغ‌ التحصیلی.

پرونده‌های مهاجرتی

ویزای تحصیلی انگلستان – اخذ شده توسط Vira Study

  • می‌توانید در همه‌ی زمینه‌ها به زبان انگلیسی تحصیل کنید، بدون آن‌که نیاز باشد به زبان آلمانی صحبت کنید.
  • هزینه‌ی زندگی در آلمان مقرون به صرفه است. به طور متوسط، برای اجاره، غذا، حمل‌ونقل، بیمه‌ی درمانی، تلفن و یا اینترنت، ملزومات تحصیل و فعالیت‌های اوقات فراغت، بین 720 تا 850 یورو نیاز است.
  • فرصت زندگی در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان و شناخت فرهنگ، تاریخ و چشم‌انداز منحصر به فرد آن.

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در Vira Study در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی آلمان نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در Vira Syudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در آلمان بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: