مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

ویزاهای تحصیلی در آلمان

ویزاهای تحصیلی در آلمان - Vira Study

وقتی صحبت از کیفیت آموزش عالی، امکانات پژوهشی، روش تدریس، مطالعات کم‌هزینه و موقعیت شغلی به میان می‌آید، آلمان یکی از گزینه‌های مناسب است. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان خارجی عقیده دارند، آلمان بهترین کشور برای ادامه‌ی تحصیلات عالی محسوب می‌شود.

در این مقاله می‌خوانید:

تحصیل در آلمان: پذیرش‌ها و ویزاهای دانشجویی آلمان

هر خارجی نمی‌تواند به راحتی، به چنین آرزویی برسد، زیرا برخی‌ ملیت‌ها، بدون داشتن ویزای قابل‌قبول دولت آلمان، اجازه‌ی ورود و اقامت در این کشور را ندارند.  

در این حالت، ویزای مربوطه شامل صدور مدرک رسمی مبنی بر اجازه‌ی ورود و اقامت یک تبعه‌ی غیرآلمانی در کشور آلمان، با هدف تحصیل در یک دوره‌ی معین است.

بنابراین، به عنوان یک خارجی:

در صورتی که شما اهل یکی از این کشورها هستید، می‌بایست جهت دریافت ویزای تحصیلی آلمان و مجوز ورود و اقامت معین در این کشور، درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود ارائه دهید.

اگر قصد داشته باشید بیش از 90 روز یا 3 ماه در آلمان بمانید، از شما خواسته می‌شود تا پس از ورود به این کشور، زودتر مجوز اقامت خود را دریافت نمایید.

هیچ بازه‌ی زمانی مشخصی برای زمان مناسب جهت درخواست ویزا وجود ندارد و توصیه می‌شود پیش از برنامه‌‌ریزی برای سفر به آلمان، زودتر اقدام کنید. در موارد مشابه، صدور ویزا معمولاً 3 (سه) ماه پیش از شروع برنامه‌ی تحصیلی، زمان برده است.

تمکن مالی - Vira Study

نکته‌ی مهم

برای به حداکثر رساندن شانس خود در دریافت ویزای دانشجویی آلمان، می‌بایست از یک حساب مسدود برای تأیید تمکن مالی استفاده نمایید.

حساب مسدود، نوعی حساب بانکی است که تأیید می‌کند، شما موجودی کافی برای یک سال زندگی در آلمان را دارید.

 از اکتبر 2022، شما به عنوان یک خارجی در آلمان برای هزینه‌ی زندگی، حداقل به 934 یورو در ماه نیاز دارید. بنابراین، پیش از ارائه‌ی درخواست ویزای دانشجویی آلمان، می‌بایست در مجموع، 11208 یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

 اکنون، ببینیم چه چیزهای دیگری باید در مورد دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدانید

انواع ویزای تحصیلی آلمان

همان‌طور که گفته شد، شما باید برای درخواست ویزا به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود مراجعه کنید.

ابتدا، باید برای مصاحبه‌ی ویزا وقت بگیرید و مدارک مربوط به درخواست ویزای خود را در روز مصاحبه ارائه دهید.

به علاوه، می‌بایست به سؤالاتی که مأمور کنسولی جهت بررسی دقیق شما به عنوان متقاضی ویزا می‌پرسد، پاسخ دهید

بهتر است برای گرفتن وقت ویزا زودتر اقدام کنید!

پیش از هر کاری، می‌بایست جهت درخواست ویزای شینگن دانشجویی، در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود وقت مصاحبه بگیرید!

 تاریخ‌های موجود را بررسی نمایید و در سیستم نوبت‌دهی آنلاین وب‌سایت سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود وقت بگیرید. سپس می‌توانید زمان سفر خود را برنامه‌ریزی کنید.

پرونده‌های مهاجرتی

ویزای تحصیلی انگلستان – اخذ شده توسط Vira Study

مصاحبه‌ی ویزا

مصاحبه‌ی ویزا، جلسه‌ای است که شما به عنوان متقاضی ویزا، به طور حضوری با مأمور کنسولی ملاقات می‌کنید. در این جلسه، می‌بایست تمام مدارک مورد نیاز ویزا را به مأمور کنسولی ارائه دهید. در طی مصاحبه‌ی ویزا، وی سؤالاتی در مورد درخواست و مسائل شخصی از شما می‌پرسد که باید بادقت و صادقانه به آن‌ها پاسخ دهید.

ثبت‌نام در اداره‌ی ثبت اقامت

  • خارجی‌هایی که قصد دارند بیش از 2 ماه در آلمان بمانند، باید تأییدیه‌ی ثبت‌نام(Meldebestätigung) دریافت کنند.برای دریافت این تأییدیه، فرد می‌بایست به اداره‌ی ثبت‌ اقامت (Einwohnermeldeamt) مراجعه نماید.
  • خارجی‌هایی که قصد دارند بیش از 90 روز یا 3 ماه در آلمان بمانند، نیاز به عنوان اقامت مناسبی دارند.در این حالت، مجوز اقامت (Aufenthaltsgenehmigung)، عنوان مناسبی است که برای اهداف تحصیلی در نظر گرفته شده است. مجوز اقامت، تنها به درخواست دارنده‌ی ویزا و توسط اداره‌ی ثبت اتباع خارجی (Ausländerbehörde)، در همان شهر محل تحصیل، صادر می‌شود.

نکات مهمی که می‌بایست به عنوان متقاضی و یا دارنده‌ی ویزای آلمان بدانید

مصاحبه ویزا - Vira Study

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در Vira Study در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی آلمان نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در Vira Syudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در آلمان بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: