مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

ده شهر برتر برای کار در آلمان

آلمان چهارمین تولید ناخالص داخلی اسمی را در جهان دارد که آن را به یکی از قدرتمندترین اقتصادهای تبدیل کرده است. از قدیم نرخ بیکاری در آلمان کم بوده است (حدود 5٪). شهرهای آلمان شرکت‌های نوآورانه و فناورانه بسیاری دارند و سرعت بالای صنعتی‌ شدن آن باعث شده است که شغل‌های در دسترس زیادی داشته باشد. به همین دلیل، بسیاری از مهاجران به دنبال آینده‌ای بهتر، برای کار به آلمان سفر می‌کنند.

اما آلمان شهرهای زیادی دارد که هر کدام فرصت‌های شغلی متنوعی با حقوق‌های بالا و هم‌چنین، هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه و مزایای دیگری را فراهم می‌آورند.

ما با استفاده از رویکردی جامع و بر اساس عملکرد شهرهای آلمان در جنبه‌های شغلی مهم، مانند پیشنهادات شغلی، حقوق، هزینه‌های زندگی و چشم‌اندازهای آیند؛ فهرستی از بهترین شهرهای آلمان برای کار آماده کرده‌ایم.

اگر به عنوان یک فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های آلمان و یا یک فرد با ویزای Job Seeker در جستجوی کار در آلمان هستید، در این مقاله به بررسی 10 شهر برتر آلمان برای کار می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

بهترین شهرهای آلمان برای کار

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy

برلین

برلین پایتخت آلمان و محل شرکت‌های بزرگ و شناخته‌شده جهانی است که در میان بزرگترین کارفرمایان جهان قرار دارند. برلین مجموعه‌ای بی‌پایانی از فرصت‌ها و مسیرهای شغلی است. به همین دلیل، تعداد مهاجرانی که برای پیدا کردن کار به این شهر مراجعه می‌کنند، همواره در حال افزایش است.

با وجود این واقعیت که هزینه‌های زندگی در برلین بسیار بالاتر هستند، طیف وسیعی از حقوق‌ها وجود دارند که به اندازه کافی برای ساختن آینده‌ای امن و روشن بالا هستند. علاوه بر فرصت‌های شغلی بی‌شمار و مزایای مالی برلین، این شهر محیطی پررونق برای مشتاقان شروع یک حرفه موفق در شرکت‌های بزرگ است. فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه و فناوری‌های نوآورانه قوی‌ترین بخش‌های اشتغال در برلین هستند.

این شهر در زمینه انرژی و فناوری‌های زیست‌محیطی پیشرو است. بخش تولید آن نیز بسیار جذاب است و ترکیبی از ابزارهای سنتی و مدرن کار در این صنعت به کار گرفته می‌شوند. هم‌چنین، برلین در حال تبدیل شدن به یک جاذبه گردشگری است.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy

فرانکفورت

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان است که 717624 نفر در آن سکونت دارند. از نظر مساحت، بزرگترین شهر ایالت هسن محسوب می‌شود. این شهر یک مرکز مالی پیشرو در جهان است.

بانک مرکزی اروپا، بانک دویچه، بانک فدرال آلمان و سایر نهادهای مالی بزرگ در این شهر قرار دارند. همچنین، فرودگاه‌ فرانکفورت که یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است، از بزرگ‌ترین کارفرمایان منطقه محسوب می‌شود.

با توجه به این تنوع بالای صنایع مدرن در فرانکفورت و امور مالی که دستمزهایی بسیار بالاتر از هزینه‌های اولیه زندگی می‌پردازند، فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار محسوب می‌شود. یکی دیگر از نشانه‌هایی که این شهر را برای کارجویان جذاب می‌کند، درصد پایین بیکاری در آن‌جا است که از قدیم، کمتر از میانگین بیکاری 5 درصدی در کل آلمان بوده است.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
شهر تاریخی مونیخ

مونیخ

مونیخ بزرگترین شهر ایالت بایرن است که قبله جویندگان کار محسوب می‌شود. این شهر در بخش صنعتی، به ویژه در مهندسی، فناوری‌های نوآورانه و صنایع بهداشتی، از وجهه بین‌المللی بسیار خوبی برخوردار است.

طبق آمار رسمی سال 2013، در آن زمان بیش از 750000 نفر در شهر مونیخ مشغول به کار بودند که بیشترشان در زمینه تجارت، ارتباطات، علم، حمل‌نقل، امور دولتی و سرگرمی  فعالیت داشتند. هم‌چنین بخش قابل توجهی از آنان در صنعت ساخت مشغول به کار هستند.

هزینه زندگی در مونیخ در مقایسه با اکثر شهرهای آلمان بالاتر است. خوشبختانه، دستمزدها به لطف تعداد زیاد کارمندان بسیار ماهری که در این شهر مشغول به کار هستند، بسیار بالاتر از میانگین ملی است.

به عنوان مثال، یک خلبان 61.02 یورو در ساعت درآمد دارد، در حالی‌که یک آرایشگر 9.05 یورو در ساعت درآمد دارد. به طور خلاصه، علی‌رغم هزینه‌های بالای زندگی، عواملی چون درآمد بیشتر، فرصت‌های شغلی نامحدود و محیط همه جانبه مونیخ، این شهر را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
شهر تاریخی اشتوتگارت

اشتوتگارت

612441 نفر در اشتوتگارت زندگی می‌کنند که آن را به یکی از ده شهر بزرگ آلمان از نظر جمعیت تبدیل کرده‌اند. علاوه بر این، اشتوتگارت یکی از قوی‌ترین مناطق تجاری در آلمان است.

با وجود شرکت‌های بزرگی مانند دایملر، پورشه، بوش و غیره که در پایتخت ایالت بادن وورتمبرگ واقع شده‌اند، روشن است که صنایع مهندسی و فناوری پیشرفته بیشترین گستردگی را در این منطقه دارند. به این ترتیب، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های شغلی در دسترس هستند، بنابراین فرقی نمی‌کند که در چه زمینه‌ای تخصص دارید، بالاخره چیزی پیدا خواهید کرد که مناسب شما باشد.

علاوه بر این، رویکرد فرانکفورت در راستای صنایع با فناوری پیشرفته است و این وعده را به شما می‌دهد که هم شغل خوبی پیدا کنید و هم شانس درخشانی برای دنبال کردن و تحقق اهداف زندگی خود داشته باشید. گذشته از این، جذابیت منحصر به فرد و محیط پر جنب‌وجوش این شهر باعث می‌شود دلتان بخواهد آن‌جا کار کنید.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
نمایی از شهر هامبورگ

هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که مرکز تجاری ملی محسوب می‌شود. بنادر دریایی یکی از شاخصه‌های شناخته‌شده این شهر است، اما بخش‌های اقتصادی دیگری نیز وجود دارند که شهراین  عملکرد خوبی در آن‌ها دارد.

بخش خدمات که شامل تجارت، گردشگری، آموزش و سلامت می‌شود، قوی‌ترین بخش‌های اقتصادی هامبورگ را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که بخش کشاورزی درآمد کمتری تولید می‌کند. دستمزد در هامبورگ بالاتر از میانگین ملی است.

بر اساس تخمین‌ها، دستمزد یک کارمند در این شهر در سال 2016، حدود 90905 یورو در سال بود که بالاتر از میانگین ملی  70137 یورو در سال است.

Vira Stud - مهاجرت تحصیلی تبریز

با ما تضمینی مهاجرت کنید.

تلفن تماس: 5131-041

تبریز، برج تجارت جهانی، طبقه هفدهم، واحد 4

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
ساحل شهر کلن

کلن

کلن با بیش از یک میلیون جمعیت و صنایع تولیدی و تجاری بسیاری که دارد، از اقتصاد بسیار توسعه‌یافته‌ای برخوردار است که آن را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل می‌کند.

صنعت خودرو در هسته اصلی اقتصاد این شهر قرار دارد. اما بخش‌های اقتصادی دیگری نیز وجود دارند که نویدبخش نرخ اشتغال بالا هستند. بخش رسانه‌ای و خدمات بیمه‌ای بسیار توسعه‌یافته‌ای دارد.

در این شهر شانس بالاتری برای پیدا کردن یک شغل فوق‌العاده خواهید داشت. علاوه بر آن، چیزهای زیادی برای تجربه .وجود دارند که لذت زندگی شما را افزون می‌کنند. درآمدتان دائماً در سطوح بالاتر می‌ماند و این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد که از استاندارد زندگی بالایی برخوردار شوید و برای آینده برنامه‌ریزی کنید.

مناظر طبیعی درخشان اطراف شهر، جواهرات فرهنگی، ترکیبی از محیط مدرن و سنتی شما را به کار و زندگی در کلن علاقه‌مند می‌کند.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
شهر صنعتی دسلدورف

دوسلدورف

دوسلدورف یک مرکز ملی و جهانی تجاری و علمی است. بر اساس تخمین‌ها، حدود 85000 شرکت در این شهر مستقر هستند که منجر به افزایش نرخ اشتغال و چشم‌انداز عالی آینده می‌گردد.

مهم‌ترین صنایع توسعه‌یافته شهر دوسلدورف عبارت هستند از: خدمات بهداشتی، فناوری‌های نوآورانه و صنعتی. بخش مد نیز از ارزش بالایی برخوردار است و درآمد زیادی برای اقتصاد محلی به ارمغان می‌آورد. علاوه فرصت‌های شغلی نامحدود دوسلدورف، حقوق بالا و کیفیت زندگی در این شهر بالاتر از استانداردهای ملی است.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
شهر بن، پایتخت سابق آلمان

بن

بن از نظر حقوق و تنوع شغلی در بین بهترین شهرهای آلمان برای کار قرار دارد. کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بی‌شماری در این شهر وجود دارند و شانس پیدا کردن یک شغل خوب و با درآمد بالا زیاد است.

نشانه این امر نرخ پایین بیکاری و بالاتر بودن نرخ درآمد و تعداد کارمندان است. بر اساس تخمین‌ها، درآمد هر یک از شهروندان بن حدود 65000 یورو در سال است. بن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای افراد تحصیل‌کرده‌ای است که می‌خواهند به اهداف شغلی خود برسند، زیرا محیط تحقیقاتی مدرنی دارد که برای پیشرفت علمی ضروری است.

جامعه چند ملیتی و میراث فرهنگی، درآمد بالا و کیفیت کلی زندگی در برن، این شهر را به مکانی بسیار مطلوب برای کار در آلمان تبدیل کرده است.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
لایپزیگ سرسبز و سرزنده

لایپزیگ

لایپزیک شهری صنعتی است که از نظر تنوع شغلی و دستمزدی غنی، یک باز کاری غنی محسوب می‌شود. بزرگترین صنعت فعال در این شهر، صنعت خودروسازی است. دو شرکت جهانی شناخته‌شده بی‌ام‌و و پورشه در لایپزیگ مستقر هستند و تا کنون بزرگترین کارفرمایان این منطقه بوده‌اند.

صنعت فناوری‌های زیست‌محیطی نیز در طی سال‌های اخیر توسعه یافته است. در نتیجه، در سپتامبر 2018، نرخ بیکاری در این شهر به 6.4 درصد کاهش یافت که پایین‌ترین رقم از سال 1991 بوده است. همه این مزایا در کنار شرایط مناسب برای استاندارد زندگی بالا، لایپزیک را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

ده شهر برتر برای کار در آلمان - virastudy
نمایی از شهر دارمشتات آلمان

دارمشتات

دارمشتات یکی از شهرهای ایالت فدرال هسن با جمعیتی در حدود 160000 نفر است. به لطف شبکه گسترده کارفرمایان در این شهر، بیشتر شهروندان آن شاغل هستند. صنایع شیمیایی و دارویی مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی در این شهر هستند و در کنار آن‌ها می‌توان به فناوری‌های زیستی، فناوری‌های مهندسی، رسانه و ارتباطات و سایر زمینه‌ها نیز اشاره کرد. حقوق بالا، هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه و کیفیت عالی زندگی، دارمشتات را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

پرونده‌های مهاجرتی

ویزای تحصیلی انگلستان – اخذ شده توسط Vira Study

از تحصیل و زندگی در آلمان بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: