مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

حمل و نقل: جابجایی در آلمان

حمل و نقل عمومی در آلمان - Vira Study

حمل و نقل در آلمان

شبکه حمل و نقل آلمان بسیار متراکم است. راههای بسیار زیادی برای سفر به نقاط مختلف شهر و سراسر کشور وجود دارد با دوچرخه، اتوبوس یا از طریق ریلی. با هریک از این وسایل، می­توانید به آسانی در پایان هفته به شهرهای دیگر، حومه شهر، کوهستان یا دریا سفر کرده و یا دل به دریا بزنید و به آن سوی مرز بروید و از مابقی کشورهای اروپایی دیدن کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

دوچرخه

دوچرخه سواری یک فعالیت پرطرفدار در آلمان است، خصوصاً در بین دانشجویان. نه تنها این کار ورزش خوب و ارزانی است، بلکه از محیط زیست نیز محافظت می کند و برای رفتن به اطراف شهر، خیلی به دردبخور است. متوجه خواهید شد که دوچرخه سواری اغلب سریعترین راه برای رسیدن به مقصد است. و لازم نیست نگران پیدا کردن جای پارک، گیر افتادن در ترافیک یا منتظر اتوبوس بعدی باشید. در بیشتر شهرها مسیرهای مشخصی مخصوص دوچرخه سواران، و ایستگاههای زیادی هم برای پارک و قفل کردن دوچرخه وجود دارد. برای آلمانی ها، دوچرخه ها تنها وسیله حمل و نقل نیستند. بسیاری از افراد، به همراه خانواده و دوستان خود، در آخر هفته تور دوچرخه­‌سواری برگزار کرده و بسیار از این کار لذت می­برند.

اتوبوس ها و قطارهای محلی

ساکنان شهرهای بزرگ آلمان از حمل و نقل عمومی برای جابجایی در شهر استفاده می کنند که شامل اتوبوس ها و خطوط ریلی محلی مانند قطارهای زیرزمینی (U-Bahn)، راه آهن حومه (S-Bahn) و تراموا (Strassenbahn) است.

مسیر جاده ریلی برای قطارها. DAAD/contentküche ©

برگه های اطلاعات، لیست ایستگاه های اتوبوس و ایستگاه های تراموا، در شرکت های خدمات عمومی و حمل و نقل، ایستگاه راه آهن و دفتر اطلاعات گردشگری در دسترس است. جداول زمانی در کلیه ایستگاه های اتوبوس و ایستگاه های راه آهن قرار دارد. در این جداول مسیر اتوبوس ها، تراموا و قطارها، و زمان رسیدن آنها وجود دارد. اتوبوس ها و قطارها معمولاً به موقع می آیند و در طول هفته نسبت به روزهای شنبه، یکشنبه و تعطیلات عمومی، اغلب مسافران بیشتری را جابجا می­کنند.

جداول زمانی و نقشه های مسیر، بصورت آنلاین نیز از طریق وب­سایت خدمات عمومی در دسترس هستند. می توانید از طریق وب­سایت شهر خود به صفحه آنها دسترسی پیدا کنید یا برنامه مربوطه را به سادگی دانلود کنید.

قبل از سوار شدن به وسایل حمل و نقل عمومی باید بلیط خریداری کنید. روش­های مختلفی برای خرید بلیط وجود دارد، به عنوان مثال در دستگاه خودپرداز بلیط در ایستگاه اتوبوس یا ایستگاه تراموا یا مستقیماً از راننده (در اتوبوس­ها). برخی از خودپردازهای بلیط، پول نقد (و گهگاهی فقط سکه) را می­پذیرند. اما امروزه در بسیاری از دستگاه­ها­ می­توانید از طریق کارت اعتباری خود، بلیط تهیه کنید.

عدم پرداخت کرایه

عدم پرداخت کرایه یا پرداخت نکردن آن با حیله (Schwarzfahren)، به معنای استفاده از وسایل نقلیه عمومی بدون بلیط معتبر است. اگر در آلمان متوجه شوند که شما با حقه زدن سوار وسیله نقلیه شده­اید، شما را 60 یورو یا بیشتر جریمه خواهند کرد.

اغلب مواقع قبل از شروع سفر، باید ببینید بلیطتان اعتبار داشته باشد. ولی روش انجام این کار در شهری به شهر دیگر متفاوت است. بعضی اوقات هنگامی که بلیط  را می­خرید، بطور خودکار اعتبار می یابد. در مواقع دیگر، شما باید خودتان با وارد کردن بلیط خود در دستگاه بلیط ­خوان کوچکی که در ایستگاه یا در نزدیکی دربهای اتوبوس یا تراموا قرار دارد، آن را معتبر کنید. اطمینان حاصل کنید که بلیطتان معتبر شده باشد! اگر با بلیطی که اعتبار نداشته باشد سفر کنید، مثل این است که اصلاً بلیط پرداخت نکرده­اید!

اگر بلیط شما 6 ماه اعتبار دارد، لازم نیست بلیط برای حمل و نقل عمومی خریداری کنید. اگر راننده بخواهد بلیط شما را ببیند، باید بلیطتان که 6 ماه اعتبار دارد و گاهی اوقات کارت شناسایی مانند گذرنامه یا کارت شناسایی شخصی خود را ارائه دهید.

عدم پرداخت کرایه - Vira Study

راه آهن

سفر ریلی در آلمان معمولاً سریع و راحت است. بلیط­ قطارهای تندرو (سریع­السیر داخل شهری، بین شهری و بین شهری اروپایی) معمولاً هزینه بیشتری نسبت به خطوط ریلی محلی مانند تندروهای بین منطقه­ای، تندروهای منطقه­ای، قطارهای زیرزمینی منطقه­ای و قطارهای زیرزمینی برون­شهری دارد.

قطعاً سفر با قطار ارزان نیست، به خصوص هنگامی که بدون برنامه­ریزی قبلی تصمیم می­گیرید به جایی سفر کنید. می توانید با خرید بلیط از خیلی قبل­تر، پول خود را پس انداز کنید. می توانید بلیط را در پیشخوان ایستگاه راه آهن، از دستگاه های خودپرداز بلیط یا از طریق وب سایت Deutsche Bahn خریداری کنید. اگر بصورت آنلاین بلیط رزرو کنید، قیمت آنها ارزان تر است.

اگر به کرات با قطار مسافرت می کنید، شاید ایده خوبی باشد که “BahnCard 25” یا “BahnCard 50″ را خریداری کنید. این کارت به طور خودکار، قیمت بلیط شما را 25 یا 50 درصد کاهش می­دهد. همچنین می توانید از پیشنهادات ویژه مانند بلیط Schönes-Wochenende-Ticket”” (بلیط مناسب آخر هفته) بهره­مند شوید. با استفاده از این بلیط، تا پنج نفر می توانند با وسایل نقلیه عمومی محلی، در روزهای شنبه یا یکشنبه سفر کنند. یکی دیگر از پیشنهادهای عالی بلیط “Quer-durchs-Land” (بلیط سراسر کشور) است که با استفاده از آن، شما به همراه چهار دوست می توانید با قطارهای منطقه و با قیمتی پایین، به هر نقطه از آلمان سفر کنید.

اتوبوس ها

اتوبوس های بسیاری وجود دارند که مسافران را به شهرهای آلمان و سایر جاهای دیدنی ویا مود نیاز در سرتاسر اروپا حمل می کنند. این اتوبوس ها گزینه­ جایگزین به صرفه ای برای سفر ریلی می باشند. بلیط اتوبوس می توانید به صورت آنلاین رزرو کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در Vira Study در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی آلمان نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در Vira Syudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

خودروهای شراکتی

سهیم شدن خودرو با دانشجویان بسیار پرطرفدار است. این ایده بسیار ساده است: یک راننده فضایی را در اتومبیل خود به سایر مسافرانی که به صورت اتفاقی در همان مسیر می­روند، پیشنهاد می­دهد. تمام مسافران هزینه بنزین را به اشتراک می گذارند. به اشتراک گذاشتن اتومبیل نه تنها اقتصادی است، بلکه راهی عالی برای دیدار با افراد جالب است. می توانید پیشنهادات خودروهای شراکتی را بصورت آنلاین پیدا کنید. بسیاری از دانشگاه ها دارای یک تابلوی اعلان ویژه به نام “Mitfahrerbrett ” هستند که در آن افراد می توانند خودروهای شراکتی را پیشنهاد یا جستجو کنند.

اتومبیل

اگر مایل به رانندگی در آلمان هستید، به یک گواهینامه رانندگی معتبر احتیاج دارید. مسئولین آلمانی تمام مجوزهای صادر شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به رسمیت می شناسند. شرایط اضافی ممکن است برای گواهینامه­های کشورهای دیگر اعمال شود. می توانید اطلاعات بیشتر را از دفتر ثبت نام گواهینامه رانندگی محلی یا وب­سایت باشگاه خودروی عمومی آلمان (ADAC) کسب کنید.

میزان مجاز قانونی الکل خون (BAC) در آلمان 0.5 میلی گرم در میلی لیتر است. رانندگان زیر 21 سال مجاز به نوشیدن الکل نیستند. اگر میزان الکل خون شما بیش از حد قانونی باشد، مجوز شما فوراً باطل می­شود.

پرونده‌های مهاجرتی

ویزای تحصیلی انگلستان – اخذ شده توسط Vira Study

تاکسی ها

تاکسی ها در آلمان نسبتاً گران هستند و قیمت ها بسته به شهر متفاوت است. نرخ شرکت های تاکسیرانی بین 1.50 تا 3 یورو در هر کیلومتر است. خیلی اوقات حداقل کرایه­ای که شما باید پرداخت کنید، 2.50 تا 3.50 یورو است و فرقی هم نمی­کند که مسیر شما چقدر کوتاه بوده است. اگر اتوبوس شبانه یا آخرین تراموا را از دست دادید، می­توانید با تقسیم کرایه با دوستان خود، یک تاکسی بگیرید.

در شهرها، تاکسی ها در ایستگاه­های تاکسی منتظر می­شوند. در مکانهای خاص، می توانید از طریق تلفن یا به صورت آنلاین تاکسی پیدا کنید. شماره تلفن شرکتهای تاکسی در “صفحات زرد” (Gelbe Seiten) ذکر شده است.

از تحصیل و زندگی در آلمان بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: