مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان - Vira Study

یکی از دلایلی که باعث شده بیش از 400 هزار دانشجو از سراسر جهان، آلمان را برای تحصیل خود انتخاب کنند، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است.

بنابراین، اگر همیشه آرزوی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را داشتید، اما به دلیل یادگیری زبان آلمانی از آن منصرف شدید، نگران نباشید. شما هنوز راه چاره دارید.

دانشگاه‌های آلمان قصد دارند پیشگام جهانی باشند و در این راستا، تلاش می‌کنند شرایط بهینه را برای دانشجویان خارجی خود فراهم سازند.

و یکی از این شرایط، افزایش تعداد رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی است. از آن‌جایی که اغلب برنامه‌های تحصیلی به زبان آلمانی تدریس می‌شوند، پیداکردن برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه شود، برای برخی افراد دشوار است. این کار بسیار زمان‌بر است و شاید موجب سردرگمی شما شود. بنابراین، ما این‌جا هستیم تا به شما کمک کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

در کدام دانشگاه‌های آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد؟

اگر شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی آلمان را دارید، باید بدانید که پیدا کردن دوره‌ای که به زبان انگلیسی تدریس شود، کار سختی است. زیرا اکثر دوره‌های کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می‌شوند.

احتمالاً اولین سؤالی که به ذهن شما می‌رسد این است که در چه دانشگاه‌هایی دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. اما به طور قطع، شما دانشگاه خود را تنها براساس ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی انتخاب نمی‌کنید و کیفیت آموزش را نیز در نظر می‌گیرید.

اولین راه این است که شما با بررسی وب‌سایت‌ دانشگاه‌های مختلف، ببینید آیا برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند یا خیر. برای سهولت شما، فهرستی از دانشگاه‌های آلمان که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم کرده‌اند، تهیه نمودیم. در این‌جا، برخی از بهترین دانشگاه‌های آلمانی دارای دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی فهرست شده است:

اما اگر هنوز تصمیم نگرفته‌اید که در چه دانشگاهی ثبت‌نام کنید، ما برای سهولت شما، فهرست کاملی از دوره‌های تحصیلی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند را تهیه نمودیم.

این فهرست، کار شما را آسان می‌کند. ابتدا دانشگاه‌ها را براساس سطح علمی آن‌ها گزینش کنید. پس از انتخاب چند دوره‌ی تحصیلی مناسب، واحدهای درسی آن‌ها را بررسی نمایید و در نهایت، تصمیم بگیرید که به کدام دوره علاقه دارید یا کدام دوره با اهداف تحصیلی بلندمدت و بودجه‌ی شما مطابقت دارد. 

نکته‌ی مهم

بیش از 380 دانشگاه و مؤسسه‌ی آموزش عالی در آلمان وجود دارد. بنابراین، اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید، به منظور صرفه‌جویی در وقت، بیش‌تر بر روی دانشگاه‌های خصوصی تمرکز کنید، زیرا در دانشگاه‌های دولتی، تقریباً هیچ دوره‌ی کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه نمی‌شود.

دانشگاه و مؤسسه‌ی آموزش عالی در آلمان - Vira Study

شرایط پذیرش

شرایط پذیرش در یک دوره‌ی تحصیلی به زبان انگلیسی، مشابه با دوره‌‌های تحصیلی به زبان آلمانی است، با این تفاوت که در دوره‌های تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، شما می‌بایست با ارائه‌ی یک آزمون استاندارد نظیر تافل و آیلتس، تسلط خود به زبان انگلیسی را اثبات نمایید.

مدارک زیر جهت اپلای [درخواست] برای دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در آلمان، مورد نیاز است:

مدارک زیر جهت اپلای در آلمان - Vira Study

مدارک تحصیلی شما می‌بایست با معیارهای آموزش عالی آلمان مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت، پذیرش شما با مشکل مواجه خواهد شد. در چنین مواردی، ممکن است دانشگاه از شما بخواهد در یک دوره‌ی مقدماتی شرکت کنید و با گذراندن یک‌سری دروس پیش‌نیاز، مهارت و دانش لازم برای دوره‌ی مورد نظر را کسب نمایید.

در دانشگاه‌های آلمان، آزمون‌های مختلفی جهت ارزیابی زبان انگلیسی پذیرفته می‌شود، اما در اغلب موارد، مدرک تافل و آیلتس قابل قبول است.

آزمون GRE یا GMAT، بیش‌تر برای رشته‌های مربوط به اقتصاد و بازرگانی مورد نیاز است. اگر چنین دوره‌ای را انتخاب کرده‌اید، خود را برای شرکت در آزمون‌های مشخص شده توسط دانشگاه، آماده کنید.

توصیه می‌کنیم

تا حد امکان نمره‌ی بالاتری کسب کنید، زیرا نمره‌ی زبان نقش مهمی در پذیرش شما دارد. به ویژه در دانشگاه‌های پرتقاضا که رقابت شدید است و کمیته‌ی پذیرش می‌بایست ابعاد عملکردی مختلفی را مدنظر قرار دهد

دانشگاه‌های بدون شهریه‌ی آلمانی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند

وجود دوره‌های تحصیلی کم یا بدون شهریه در دانشگاه‌های آلمان، باعث جذب هزاران دانشجو از سراسر جهان به این کشور شده است. به علاوه، اغلب دانشگاه‌های دارای شهریه‌ی کم یا بدون شهریه، در فهرست بهترین‌ دانشگاه‌های این کشور قرار دارند.

در این‌جا، برخی از بهترین دانشگاه‌های بدون شهریه‌ی آلمانی دارای دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی فهرست شده است:

توجه داشته باشید که در این دانشگاه‌ها، دانشجو می‌بایست مبلغی که به عنوان سهم ترم تعریف شده‌ است را هنگام ثبت‌نام پرداخت نماید. سهم ترم شامل هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام، انجمن دانشجویان و حمل و نقل عمومی است که مقدار آن بسته به دانشگاه مورد نظر، بین 150 تا 300 یورو متغیر است.

به علاوه، علی‌رغم این‌ که در دانشگاه‌های فوق اکثر رشته‌های تحصیلی به صورت رایگان ارائه می‌شوند، اما برخی رشته‌ها شامل واحدهای درسی خاصی هستند که شهریه‌ی کمی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این واحدها اغلب مربوط به دوره‌های تخصصی مقطع کارشناسی‌ارشد است.

با وجود این که در دانشگاه‌های آلمان، زبان غالب تدریس آلمانی است، اما رشته‌های زیادی نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و شما حق انتخاب وسیعی دارید.

اغلب دوره‌های تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، مربوط به رشته‌های مهندسی، علوم طبیعی و رشته‌های مرتبط با اقتصاد است.

دوره‌های تدریس به زبان انگلیسی در آلمان - Vira Study
رشته‌های تحصیلی زیر، بیش‌ترین تعداد دوره‌های تدریس زبان انگلیسی را دارند
  • ریاضیات و علوم طبیعی
  • اقتصاد
  • مهندسی
  • حقوق
  • علوم اجتماعی
دوره‌های تدریس به زبان انگلیسی در آلمان - Vira Study
رشته‌های تحصیلی زیر، کم‌ترین تعداد دوره‌های تدریس زبان انگلیسی را دارند
  • ریاضیات و علوم طبیعی
  • اقتصاد
  • مهندسی
  • حقوق
  • علوم اجتماعی

سوالات متداول درباره‌ی تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

این سؤال نیاز به جستجوی فراوان در وب دارد و تکمیل آن مانند یک پازل وقت‌گیر است. اگر دانشگاه محل تحصیل خود را انتخاب کرده‌اید، تنها کاری که می‌بایست انجام دهید این است که به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و ببینید که دوره‌ای به زبان انگلیسی ارائه شده است یا خیر.

 حداقل نمره‌ی لازم برای پذیرش در برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان برای  تافل 80 و برای آیلتس 5.6 است که بسته به دانشگاه و رشته‌ی انتخابی شما ممکن است متغیر باشد. در مقطع کارشناسی ارشد، سطح زبان انگلیسی از استاندارد علمی بالایی برخوردار است و در مقایسه با دوره‌ی کارشناسی، به حداقل نمره‌ی بالاتری نیاز دارید.

پرونده‌های مهاجرتی

ویزای تحصیلی انگلستان – اخذ شده توسط Vira Study

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در Vira Study در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی آلمان نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در Vira Syudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در آلمان بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: