مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

مدارک دوره زبان در آلمان

مدارک دوره زبان آلمان - Vira Study
اگر به عنوان متقاضی تحصیل در آلمان تمامی شرایط اشتغال به تحصیل در آلمان را دارید، بهتر است برای تحصیل در این کشور یکی از دو زبان آلمانی و یا انگلیسی را انتخاب کنید. حسن تحصیل در آلمان به زبان آلمانی، در دسترس بودن همه رشته‌های تحصیلی و همچنین ارتباط بهتر با اساتید، دانشجویان آلمانی و همچنین ارتباط با مردم و مدیران شرکت‌ها برای کار پس از تحصیل در آلمان است. حتی اگر قصد دارید از طریق ویزای تحصیلی آلمان اقدام به الحاق خانواده خود در آلمان کنید، پیشنهاد ما اینست که اعضای خانواده نیز حداقل‌هایی از زبان آلمانی را قبل ورود به مقصد یاد بگیرند.

در این مقاله می‌خوانید:

روان صحبت کردن به زبان آلمانی، چه مدت طول می‌کشد؟

سرعت یادگیری زبان آلمانی، به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از مردم به سادگی زبانها را یاد می­گیرند، در حالی که برخی دیگر باید تلاش زیادی انجام دهند. برخی از آنها، وقت بیشتری برای به خاطر سپردن کلمات یا تمرین مکالمات دارند. و برخی در کنار دوره های کالج زبان، برای معلمان خصوصی نیز هزینه می‌کنند.درمورد دستیابی به استانداردهای اساسی زبان آلمانی، این روند می تواند بسیار سریع انجام شود. به عنوان مثال، رسیدن به سطح B1 (متوسط) 8 هفته طول می کشد. اما تسلط به زبان آلمانی، ماهها یا حتی سالها طول خواهد کشید.

هزینه یادگیری زبان آلمانی در آلمان چقدر است؟

برای یادگیری زبان آلمانی در آلمان (در یک مدرسه خصوصی)، برای یک کلاس گروهی متوسط، حدود 10 یورو در ساعت باید هزینه کنید. هزینه دوره­های پرداخت شده از حدود 790 یورو در هر سطح CEFR متغیر است.

چگونه می‌توانم در آلمان این زبان را به صورت رایگان یاد بگیرم؟

مونیخ بزرگترین شهر ایالت بایرن است که قبله جویندگان کار محسوب می‌شود. این شهر در بخش صنعتی، به ویژه در مهندسی، فناوری‌های نوآورانه و صنایع بهداشتی، از وجهه بین‌المللی بسیار خوبی برخوردار است.

طبق آمار رسمی سال 2013، در آن زمان بیش از 750000 نفر در شهر مونیخ مشغول به کار بودند که بیشترشان در زمینه تجارت، ارتباطات، علم، حمل‌نقل، امور دولتی و سرگرمی  فعالیت داشتند. هم‌چنین بخش قابل توجهی از آنان در صنعت ساخت مشغول به کار هستند.

هزینه زندگی در مونیخ در مقایسه با اکثر شهرهای آلمان بالاتر است. خوشبختانه، دستمزدها به لطف تعداد زیاد کارمندان بسیار ماهری که در این شهر مشغول به کار هستند، بسیار بالاتر از میانگین ملی است.

به عنوان مثال، یک خلبان 61.02 یورو در ساعت درآمد دارد، در حالی‌که یک آرایشگر 9.05 یورو در ساعت درآمد دارد. به طور خلاصه، علی‌رغم هزینه‌های بالای زندگی، عواملی چون درآمد بیشتر، فرصت‌های شغلی نامحدود و محیط همه جانبه مونیخ، این شهر را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

زبان آلمانی دارای چه سطح‌هایی است؟

هنگامی که می خواهید یک دوره زبان آلمانی را انتخاب کنید، متوجه می شوید که گزینه ها به سطح­‌های مختلفی تقسیم شده‌­اند. در ادامه سطوح اصلی زبان، که احتمالاً قصد تحصیل در آنها را دارید، آمده است:

مدرک زبان آلمانی - Vira Study
  • A1: در سطح A1 آلمانی چه چیزی تدریس می­شود؟ این سطح که پایین ترین سطح از 6 سطح می­باشد، پایه اساسی دستور زبان و واژگان بوده، و یک پیش نیاز برای کار در مشاغلی مانند مراقبت از کودک است. این مقطع به طور کلی 4 الی 6 هفته طول می کشد.
مدرک زبان آلمانی - Vira Study
  • A2: با گذراندن سطح A1 و رسیدن به سطح A2، دانشجویان قادر خواهند بود جملات و واژگان پیچیده تر بیان کنند. معمولاً این دوره هم بین 4 تا 6 هفته زمان می‌برد.

مدرک زبان آلمانی - Vira Study
  • B1: در این مقطع، گرامرها پیشرفته­‌تر می­‌شوند، و مبحثهای زیادی نیز غالباً در مورد وقایع روزمره تدریس می‌­شوند. این دوره به طور کلی شامل دو دوره B1.1 و B1.2 می­باشد که بالغ بر 8 هفته آموزش است.
مدرک زبان آلمانی - Vira Study
  • B2: یادگیری سطح B2 چقدر طول می کشد؟ این مقطع که در آن دانشجویان اصول خوب نوشتن و خوب صحبت کردن را یاد می­گیرند، 8 هفته به طول می­انجامد. با مفاهیمی در رابطه با سیاست، آموزش و کار آشنا می­شوند، و ساختار جملات اهمیت بیشتری پیدا می­کند. بنابراین در مجموع، بیشتر دانشجویان در طی 14 الی 16 هفته از شروع یک دوره 1 ساله، به سطح B2 می­رسند.

مدرک زبان آلمانی - Vira Study
  • C2: بالاترین مدرک مربوط به این سطح است که دستیابی به آن، زمان بیشتری طول می­کشد و معمولاً از طریق کلاس‌های تک به تک آموزش داده می‌شود. در این دوره، مهارت‌های آلمانی تقریباً به صورت بی عیب و نقص ارائه می‌شوند. این دوره انتخاب حرفه ای هاست.
مدرک زبان آلمانی - Vira Study
  • C1: بیش از 8 هفته زمان می­برد تا دانشجویان این سطح را به پایان برسانند. در این سطح درک عمیقی از نحوه خواندن جملات پیچیده آلمانی پیدا می‌کنند. با دریافت این گواهینامه، باید قدرت درک جملات گوته را نیز داشته باشید، پس چرا کاوش در شگفتی­‌های ادبیات آلمان را شروع نکنید؟

آلمانی را با یوتیوب یاد بگیرید

قبل از ورود به آلمان، شروع به تماشای فیلمهای آلمانی یوتیوب و خواندن سایتهایی مانند “Der Spiegel” یا “Die Welt” کنید. این روشی عالی برای معرفی دوره­هایی است که قصد دارید به طور واقعی آنها را فرا بگیرید.

امتحانات زبان آلمانی

هر سطح از زبان آلمانی را که برای تحصیل در آلمان انتخاب کنید، از همان سطح از شما امتحان گرفته خواهد شد.

در همه‌ی سطوح زبان، ترکیبی از گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن وجود خواهد داشت. در سطح­های A1 و A2، مخصوصاً امتحانات دشوار نخواهند بود، و سوالات باید بسیار ساده باشند. در سطح A2 نسبت به سطح A1، سؤالات کمی عمیق­‌تر بوده و کلمات طولانی­‌تری در جملات پیچیده‌تر استفاده و درک می‌­شوند.

در سطح B1، دانشجویان نیاز به بیش از 2000 کلمه، دانستن عبارات و درک قاطع ساختار جمله‌­ها خواهند داشت و باید بتوانند زبان آلمانی که در تلوزیون یا فیلمها صحبت می­شود را درک کنند.

سطح B2 شبیه به B1 است، اما تأکید بسیار زیادی بر صحبت در مورد زندگی آلمانی دارد. آگاهی از فرهنگ، سیاست و اقتصاد آلمان ممکن است در این سطح به درد بخورد. و میزان دقت هم در این سطح به همان اندازه دارای اهمیت است.

در سطح C1 تقریباً باید در صحبت کردن و نوشتن به زبان آلمانی تسلط پیدا کرده باشید، بنابراین در این مرحله توصیه می شود خودتان را در زبان آلمانی غوطه ور کنید. تمرین در اینجا بسیار به درد می­خورد، هم برای بهبود بخشیدن به جملات و هم برای تسلط بر درک و فهم صوتهایی که گوش می­کنید.

سرانجام، پس از گذشتن از سطح C2 ، به سطح بعدی می­روید که شامل مقالات گسترده و صحبت کردن شبیه آلمانی­های بومی است. در این سطح، دانش آموزان باید عملاً به زبان مسلط باشند.

هنگام امتحانات زبان، باید آمادگی کامل داشته باشید. برای انجام درست این کار، به موسسه گوته بروید و از مقالات نمونه آنها استفاده کنید.

بهترین مدرسه زبان در آلمان

در این بخش به بررسی بعضی از گزینه­‌ها مدارس ملی زبان در آلمان می‌پردازیم.

Berlitz-Sprachschule

مدرسه زبان برلیتز (Berlitz Sprachschule)

Berlitz Sprachschule یک مدرسه بین المللی زبان است که در آلمان و در بسیاری از نقاط جهان واقع شده است. این مدرسه بیش از 470 شعبه در 70 کشور جهان دارد. در اکثر شهرهای مهم آلمان، این مدرسه زبان را پیدا خواهید کرد. این مدرسه برای بزرگسالان و کودکان، دروس مجزا و گروهی برگزار می کند و کلاسهای هماهنگ و دوره های آمادگی لازم را برای مدارک زبان آلمانی شناخته شده بین المللی ارائه می دهد.

Deutsche-Akademie-Trainer

فرهنگستان آلمان (Deutsche Akademi)

فرهنگستان آلمان، بزرگترین ابزار آموزشی دستورزبان آلمانی آنلاین در جهان را برای افراد غیربومی یا کسانی که مایل به بهبود دستور زبان خود هستند ارائه می دهد.

دوره آنلاین این موسسه برای همه رایگان است. این وب سایت بیش از 20،000 تمرین دستورزبان و واژگان آلمانی و 800 ساعت یادگیری تعاملی را ارائه می دهد. این دوره توسط معلمان طراحی شده و به استاندارد چارچوب مراجع زبان اروپایی، جامه عمل می­پوشاند. این بدان معنی است که استانداردهای آموزش زبان در آلمان در این دوره تحقق پیدا می­کنند.

مدرسه آلمانی زبان BWS (BWS Germanlingua)

مدرسه زبان  BWS Germanlingua دوره­هایی را برای زبان آلمانی عمومی، بازرگانی آلمانی، دوره­های انگلیسی و آمادگی برای آزمون آلمانی ارائه می­دهد. این مدرسه به انجمن بین المللی مراکز زبان وابسته است و آموزش زبان آلمانی را در شش سطح مختلف ارائه می­دهد. هر سطح استانداردهای تعیین شده توسط چارچوب مرجع زبانهای مشترک اروپایی را برآورده می کند. دوره­های استاندارد آلمانی نیاز به حضور 20 ساعت در هفته دارد. خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن آلمانی در گروه های کوچک، بخشی از برنامه درسی است.

یادگیری زبان آلمانی به صورت آنلاین

با اینکه تحصیل در آلمان با زبان انگلیسی نیز ممکن است اما از نظر کارشناسان ما در Vira Study یکی از شرایط اشتغال به کار در آلمان دانستن زبان آلمانی در حد متوسط به بالاست، اما عموما نداشتن زمان کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری جزو دغدغه‌های اکثر متقاضیان زندگی در آلمان است. پس چه چیز بهتر از یک برنامه آموزش زبان به صورت آنلاین.!

 برای استفاده از یک برنامه رایگان برای یادگیری زبان آلمانی می­تواند راهی مقرون به‌­صرفه و مناسب برای انجام این کار باشد، چه در آلمان باشید و یا در خارج از آلمان. زبان آموزان می توانند سایت‌های زیر را امتحان کنند:

Duolingo یک وب­سایت و یک دوره آموزش زبان مبتنی بربرنامه است. آزمون سنجش مهارت زبان به صورت دیجیتالی انجام می شود. وب سایت و برنامه Duolingo برای استفاده و دانلود رایگان است.

با هر دستگاهی می­توان به این برنامه آموزش زبان بین المللی شناخته شده، دسترسی پیدا کرد. کاربران می توانند با یک آزمون رایگان، یادگیری مفاهیم بنیادی و انجام کارهای عملی را شروع کنند.

Wie Geht یک وب­سایت کاربرپسند و بستری برای یادگیری آلمانی از سطح مبتدی تا پیشرفته است که با آموزش لغات اصلی کلمات پرکاربرد شروع می شود.

این سایت توسط یک گوینده آلمانی بومی به نام آنیک روبنس (Annik Rubens) اداره می­شود و شما می­توانید به رایگان، پادکستهای رایگان یا خدماتی که هزینه­های آنها پرداخت شده دریافت کنید. این سایت دستور زبان و واژگان بنیادی آلمانی را از طریق وقایع و گفتگوهای جاری آموزش می دهد.

صحبت­‌کنندگان می توانند با استفاده از کارتهای تصویری و برنامه های تلفن، به صورت آنلاین زبان بیاموزند. این سایت برای یادگیری صرف فعل آلمانی و تمرین­های تشخیص فعل، بسیار عالی است.

پرونده‌های مهاجرتی

ویزای تحصیلی انگلستان – اخذ شده توسط Vira Study

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در Vira Study در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی آلمان نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در Vira Syudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در آلمان بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: