مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

ثبت‌نام در اداره‌ی اقامت آلمان برای تحصیل

ثبت‌نام در اداره‌ی اقامت با اهداف تحصیلی - Vira Study

خارجیانی که قصد دارند بیش از 2 ماه در آلمان بمانند، می‌بایست تأییدیه‌ی ثبت‌نام (Meldebestätigung) دریافت کنند. برای دریافت این تأییدیه، فرد مذکور باید به اداره‌ی ثبت اقامت (Einwohnermeldeamt) مراجعه نماید.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست تأییدیه‌ی ثبت‌نام عبارتند از:

در این مقاله می‌خوانید:

عنوان اقامت برای اهداف تحصیلی

اگر به منظور ادامه‌ی تحصیلات خود، قصد دارید بیش از 90 روز یا 3 ماه، در آلمان بمانید، نیاز به عنوان اقامت مناسبی دارید. در این حالت، مجوز اقامت (Aufenthaltsgenehmigung)، عنوان مناسبی است که برای اهداف تحصیلی در نظر گرفته شده است. مجوز اقامت، تنها به درخواست دارنده‌ی ویزا و توسط اداره‌ی ثبت اتباع خارجی (Ausländerbehörde)، در همان شهر محل تحصیل، صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست مجوز اقامت عبارتند از:

مجوز اقامت به شکل کارت الکترونیک صادر می‌شود که حاوی تمام اطلاعات شخصی شما، از جمله اثر انگشت است.

ادامه‌ی روند درخواست، تا شش ماه طول می‌کشد.

معمولاً مجوز اقامت 12 ماهه صادر می‌شود، اما در برخی موارد، ممکن است 14 ماهه نیز صادر گردد. مجوز اقامت قابل تمدید است و درخواست تمدید می‌بایست پیش از اتمام تاریخ انقضاء آن انجام شود.

جهت تمدید مجدد مجوز اقامت، اثبات این که تحصیلات شما طبق روال مورد انتظار پیش می‌رود، ضروری است. به این منظور می‌بایست تأییدیه‌ای از دانشگاه، مبنی بر پیشرفت تحصیلی خود ارائه دهید.

پرونده‌های مهاجرتی

ویزای تحصیلی انگلستان – اخذ شده توسط Vira Study

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در Vira Study در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی آلمان نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در Vira Syudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در آلمان بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: