مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

درباره‌ی کانادا

درباره‌ی کانادا - Vira Study

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است. کشوری مدرن که در کنار مناظر دیدنی جذاب‌، به فضایی مناسب برای زندگی تبدیل شده است. به دلیل مهاجرت بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها به کانادا در قرن پانزدهم، این کشور در حال حاضر یک کشور دو زبانه محسوب می‌شود. تقریباً یک چهارم شهروندان کانادایی، به ویژه در محدوده‌ی کبِک، به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

یکی از جذابیت‌های کانادا برای گردشگران و مهاجران، تنوع فرهنگی این کشور است. طبیعت زیبا و محیط زندگی عالی، باعث شده خیلی‌ها آرزوی زندگی در این کشور را داشته باشند.

کانادا کشوری وسیع و متنوع است، کشف زوایای جذاب آن به زمان زیادی نیاز دارد و تنوع بی‌نظیر اماکن دیدنی آن مانع از خستگی و کسالت گردشگران می‌شود. زندگی در شهرهای بزرگ و مدرن کانادا، سرشار از آرامش و رضایتمندی است. شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور و پیست‌های اسکی ویسلر و کلگری از محبوبیت زیادی در میان کانادایی‌ها برخوردار است.

بدون شک، یکی از جذابیت‌های کانادا، تماشای حرکات نمایشی نهنگ‌ها در ونکوور است که گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

کانادا به عنوان کشوری که بیش‌ترین میزان مهاجرت در جهان را دارد، شرایطی را برایی مهاجران خود فراهم می‌سازد که احساس کنند در خانه‌ی خود زندگی می‌کنند.

 در کانادا، هر استان موظف است شرایط مطلوبی را برای دانشجویان خارجی مهیا کند تا بتوانند پس از گذراندن دوره‌ی متوسطه، در مؤسسات آموزش عالی، اعم از دانشگاه، کالج و مدارس فنی- حرفه‌ای به تحصیلات خود ادامه دهند یا در مشاغل خصوصی مشغول به کار شوند. در حقیقت، کیفیت زندگی و فرصت‌های عالی برای تحصیل، کانادا را به یک گزینه‌ی مناسب برای دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.

در این مقاله می‌خوانید:

هزینه‌ی زندگی در بریتانیا به محل زندگی شما بستگی دارد

اگر به عنوان یک دانشجو، قصد زندگی در لندن را دارید، می‌بایست نسبت به سایر نقاط کشور، بیش‌تر هزینه کنید. در سال 2020، لندن در فهرست ده شهر گران اروپا، برای زندگی قرار گرفت. البته راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها وجود دارد، اما باز هم زندگی در لندن بسیار پرهزینه است.

به عنوان مثال، شما می‌توانید به جای اجاره‌ی خانه در جنوب انگلستان که گران‌تر است، شمال انگلستان را برای زندگی انتخاب کنید. به طور کلی، تخمین هزینه‌ی زندگی در بریتانیا مشکل است، زیرا قیمت‌ها در بخش‌های مختلف بسیار متفاوت است.

بریتانیا نیز مانند هر جای دیگری، مناطق گران‌ و ارزان‌ خود را دارد و در کشورها و شهرهای مختلف آن، تفاوت قابل‌توجهی در هزینه‌ی زندگی مشاهده می‌شود.

 به عنوان یک دانشجوی مجرد که در بریتانیا زندگی می‌کند، متوسط هزینه‌ی هفتگی به اضافه‌ی اجاره‌بها، چیزی حدود 89..240 پوند (92..317 دلار) می‌شود. این مقدار، بسته به آپارتمانی که اجاره می‌کنید، می‌تواند کم‌تر یا بیش‌تر باشد که صرف نظر از هزینه‌ی تحصیل، حدود 12000 پوند (15000 دلار) در سال است.

آب و هوا

در کانادا می‌توانید هر چهار فصل سال، یعنی بهار، تابستان، پاییز و زمستان، را تجربه کنید.

در شمالی‌ترین بخش‌های کشور [نزدیک به قطب شمال]، درجه حرارت تنها گاهی از صفر درجه سانتیگراد بالاتر می‌رود و سرمای زیاد زندگی را دشوار می‌کند. بنابراین، اکثر کانادایی‌ها در مناطق جنوبی‌تر که دارای بهار معتدل، تابستان گرم و پاییزی که پیام‌رسان زمستان‌های سرد است، سکونت دارند.

اگر اولین زمستانی است که در کانادا می‌گذرانید، به منظور جلوگیری از بروز مشکل می‌بایست به نکات زیر توجه نمایید:

پرونده‌های مهاجرتی

پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا – اخذ شده توسط Vira Study

مراقب سرمازدگی باشید. در صورت احساس بی‌حسی و درد در هر قسمت از بدن خود، به پزشک مراجعه کنید.

فرهنگ و آداب و رسوم کانادا

کانادا کشوری چندفرهنگی، آزاداندیش و به دور از تعصب و پیش‌داوری است. با این وجود، انتظار می‌رود مهاجران نکات زیر را رعایت نمایند. در این کشور:

در برخورد اول، از رفتار صمیمی و سؤالات خصوصی خودداری کنید و به بیان نقاط مشترک بپردازید.

سوالات متداول درباره کشور کانادا

اغلب کانادایی‌ها در شروع مکالمه بسیار منعطف برخورد می‌کنند. اما هنگامی که آن‌ها را با نام کوچک خطاب کنید، به سرعت تغییر رفتار می‌دهند.

به علاوه، می‌بایست قبل از نام خانوادگی، به ویژه در مورد سالمندان، مسئولان، اساتید یا کارفرماها، از لفظ “آقای” و “خانم” استفاده کنید، مگر این‌که خودشان اجازه دهند آن‌ها با نام کوچک صدا بزنید.  

  • به موقع در محل ملاقات حضور یابید. کانادایی‌ها به وقت‌شناسی اهمیت زیادی می‌دهند. در صورتی که نمی‌توانید سر وقت حاضر شوید، تماس بگیرید و قرار خود را کنسل کنید و یا زمان دیگری را تعیین نمایید.
  • قبل از حضور در مهمانی، در مورد رسمی یا غیررسمی بودن آن سؤال کنید و لباس مناسب آن جمع را بپوشید.

هنگامی که برای اولین بار، به طور رسمی منزل شخصی دعوت می‌شوید، حتماً برای میزبان هدیه‌ای نظیر یک بطری شراب، یک دسته گل و یا یک جعبه شکلات تهیه نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در ViraStudy در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در ViraSyudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: