مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

سؤالات متداول درباره‌ی تحصیل در کانادا

University-student-in-canada

سوالاتی که مکررا از ما از تحصیل در کانادا پرسیده می‌شود.

دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا، مکررا از ما سوالاتی می‌پرسند. سوالاتی در مورد مسکن، دانشگاه‌ها، کالج‌ها، دوره‌های آموزشی در کانادا، زبان تحصیل در کانادا، هزینه‌های زندگی، ویزای تحصیلی، کار بعد از تحصیل و موارد مشابه پرسیده می‌شود. در این مقاله به اهم این سوالاتی پاسخ‌های کوتاه می‌دهیم.

در این مقاله می‌خوانید:

در کانادا چه گزینه‌هایی برای بعد از فارغ‌التحصیلی در دبیرستان در دسترس هستند؟

آموزش عالی در کانادا شامل هر نوع برنامه‌ی آموزشی رسمی پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان می‌شود که تحصیلات دانشگاهی، فنی‌-حرفه‌ای، فنی یا شغلی را در بر می‌گیرد و عمدتاً توسط دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مؤسسات خاص ارائه می‌شوند.

مؤسسات آموزش عالی در کانادا چه نوع دیپلم دبیرستانی را می‌پذیرند؟

اگر نگرانید که دیپلم دبیرستانی کشورتان در کانادا پذیرفته می‌شود یا خیر، نگران نباشید زیرا همه‌ی دانش‌آموزانی که دیپلم معتبر دبیرستان کشور خود را داشته باشند، می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا اقدام کند.

تفاوت اصلی بین دانشگاه‌ و کالج در کانادا چیست؟

دانشگاه‌ها به‌طور مستقل به مسائل دانشگاهی مانند برنامه‌های درسی، روش‌ها و راهبردهای تدریس می‌پردازند. دانشگاه‌ها قدرت تعیین خط‌مشی‌ها و استانداردهای دانشگاهی، پذیرشی و فارغ التحصیلی و هم‌چنین انتصاب کارکنان و انجام برنامه‌ریزی‌های دانشگاهی را دارند. این در حالی است که دانشگاه‌های خصوصی مؤسساتی خارج از اداره‌ی دولت استانی هستند و از طریق فرآیند دقیق ارزیابی کیفی توسط مقامات دولتی، مجوز ارائه‌ی دوره‌های درسی برای مقاطع خاص را به دست می‌آورند.

شرایط معمول پذیرش در دانشگاه‌ها و یا کالج‌های کانادا چیست؟

دانشگاه‌ها به‌طور مستقل به مسائل دانشگاهی مانند برنامه‌های درسی، روش‌ها و راهبردهای تدریس می‌پردازند. دانشگاه‌ها قدرت تعیین خط‌مشی‌ها و استانداردهای دانشگاهی، پذیرشی و فارغ التحصیلی و هم‌چنین انتصاب کارکنان و انجام برنامه‌ریزی‌های دانشگاهی را دارند. این در حالی است که دانشگاه‌های خصوصی مؤسساتی خارج از اداره‌ی دولت استانی هستند و از طریق فرآیند دقیق ارزیابی کیفی توسط مقامات دولتی، مجوز ارائه‌ی دوره‌های درسی برای مقاطع خاص را به دست می‌آورند.

پس از گرفتن مدرک از یک مؤسسه‌ی عالی کانادایی، شانس ادامه‌ی تحصیل در مقاطع بالاتر چقدر است؟

هنگامی‌که مدرک کارشناسی خود را از یک مؤسسه‌ی عالی کانادا گرفتید، با بهره‌مندی از حمایت قانونی مقامات کانادایی در زمینه‌ی سیاست‌های مهاجرت، به راحتی امکان تحصیلات تکمیلی در این کشور را خواهید داشت.

دوره‌ی کارشناسی ارشد در کانادا چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً دوره‌ی کارشناسی ارشد شامل یک سال تحصیلی کامل است که کارآموزی اجباری را نیز در بر می‌گیرد که به زمان کل اضافه می‌شود. دوره‌ی کارشناسی ارشد ممکن است بسته به برنامه‌ی درسی و حساسیت برنامه، تا دو سال تحصیلی هم طول بکشد.

study-in-canada

دوره‌ی دکترا در کانادا چقدر طول می‌کشد؟

دوره‌های دکتری معمولاً دو تا سه سال طول می‌کشند، منابع مالی جداگانه‌ای دارند و در بیشتر موارد به عنوان یک موقعیت شغلی (نه همیشه) در نظر گرفته می‌شوند.

چه تفاوتی بین تحصیل در مؤسسات عالی خصوصی و دولتی کانادا وجود دارد؟

دانشگاه‌های دولتی معمولاً مستقل از نظارت دولتی هستند و نیازی به تأیید اعتبار ندارند. این در حالی است که دانشگاه‌های خصوصی معمولاً تحت نظارت شورای آموزش ایالتی قرار دارند.

برای گرفتن پذیرش از یک مؤسسه‌ی عالی کانادایی به چه نوع مهارت زبانی نیاز است؟

افراد مهربان به حرفه‌های مرتبط با پزشکی، مراقبت‌های بهداشتی و بالینی علاقه نشان می‌دهند. پزشکی به دنبال ارتقاء کیفیت زندگی مردم است، مطمئناً به برنامه‌های بهداشتی و درمانی دقیقی نیاز دارد که نیازهای منحصر به فرد بیماران را برآورده کند. به همین دلیل است که مدیران بهداشت و درمان همیشه سرشان شلوغ است. این مدرک بر مدیریت مالی، مدیریت برنامه، فناوری اطلاعات و هم‌چنین سیاست‌های مراقبت‌های بهداشتی و درمانی تمرکز دارد. فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد در این صنعت، افراد را برای نظارت بر عملیات تجاری در بیمارستان‌ها، سازمان‌های خدمات اجتماعی، خانه‌های سالمندان و تأسیسات پزشکی آماده می‌کند.

در اینجا آنچه باید در مورد نحوه‌ی انتخاب دانشگاه در کانادا بدانید .

آیا شرط دیگری برای دانشجویان بین‌المللی‌ای که می‌خواهند به یکی از مؤسسات عالی کانادا درخواست بفرستند، وجود دارد؟

دانشجویان بین المللی باید یک مقاله و یک بیانیه‌ی شخصی بفرستند و در آن عنوان کنند که چرا فکر می‌کنند برای ثبت نام در برنامه‌ی مورد نظر مناسب هستند. هم‌چنین باید مدارک تجربیات کاری خود را تا آن روز (در صورت وجود) ارسال کنند. البته مدارکی مانند توصیه‌نامه‌ها و فعالیت‌های فوق برنامه و گواهی سایر مهارت‌ها همیشه یک امتیاز محسوب می‌شوند و مورد استقبال قرار می‌گیرند.

آیا پذیرش در یک مؤسسه‌ی عالی کانادا فقط بر اساس رقابت است؟

برای پذیرش در یک مؤسسه‌ی آموزش عالی کانادا، چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، شرایطی وجود دارند که دانشجویان باید آن‌ها را برآورده کنند. بسته به رشته‌‌ی تحصیلی، برنامه‌های آموزشی و سایر عوامل مربوطه، رقابت می‌تواند متفاوت باشد. معمولاً، رشته‌های حرفه‌ای مانند پزشکی و مهندسی بسیار رقابتی‌تر هستند. در رابطه با هنرهای کاربردی (هنر، موسیقی، ورزش) نیز به همین ترتیب است و در آن‌ها، استعداد به عنوان یک الزام اولیه مطرح است.

برترین دانشگاه‌های کانادا کدامند؟

5 دانشگاه برتر کانادا که در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند، عبارت هستند از:

پرونده‌های مهاجرتی

پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا – اخذ شده توسط Vira Study

چگونه می‌توان به یک دانشگاه یا کالج کانادا درخواست فرستاد؟

با ارسال کلیه‌ی مدارک لازم و طی مراحل اجباری آنلاین. پاسخ از طریق پست نیز برای شما ارسال خواهد شد.

آیا برای قبولی در مؤسسات آموزشی عالی کانادا باید به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت کرد؟

نه لزوماً، اگر استان مورد نظر شما یکی از استان‌های انگلیسی‌زبان است، کافی مدرک مهارت زبان انگلیسی در سطح قابل قبول ارائه کنید، اما اگر به دنبال تحصیل در یکی از استان‌های فرانسوی‌زبان هستید، باید مدرک مهارت زبان فرانسه را ارائه دهید. البته همیشه استثنائاتی وجود دارند.

آیا برای گذراندن مدرک کارشناسی ارشد باید حتماً مدرک کارشناسی داشت؟

اگرچه داشتن مدرک کارشناسی معمولاً برای تحصیلات تکمیلی اجباری است، اما ممکن است همیشه این‌طور نباشد. معمولاً مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل تحقیق در مورد موضوعی خاص است و اگر دانش نظری و علمی لازم را در آن زمینه داشته باشید، نداشتن مدرک باعث نمی‌شود برای گذراندن آن برنامه واجد شرایط تشخیص داده نشوید. معمولاً در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، یک استاد مشاور دارید که بر همه‌ی کارهای شما نظارت می‌کند. آنان شما را از طریق مصاحبه و سایر ابزارها ارزیابی می‌کنند که آیا برای شرکت در برنامه مناسب هستید یا خیر.

چه گزینه‌هایی برای تأمین هزینه‌های تحصیل در کانادا در دسترس هستند؟

فارغ از ملیت دانشجویان، چندین گزینه برای تأمین کمک‌هزینه‌های تحصیل آنان در دسترس هستند. کانادا علاوه بر کمک‌هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی، وام‌های دانشجویی، وام بانکی یا خط اعتبار نیز فراهم می‌آورد.

کدام استان‌ کانادا برای دانشجویان خارجی مقرون به صرفه‌تر است؟

در ادامه، نمایی کلی از هزینه‌های دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی که در استان‌های مختلف کانادا تحصیل می‌کنند، ارائه شده است:

استاندانشجویان کارشناسیدانشجویان کارناسی ارشد
جزیره نیوفاندلند - پرنس ادوارد
نوا اسکوشیا - نیوبرانزویک
$7,260 - $7,510
$8,520 – $12,480
$1,896 – $3,549
$6,100 - $4,329 – $15,000
اسکوشیا نیوبرانزویک $7,063 – $10,720$5,610 – $8,465
کبک$9,168 – $10,518$8,268 – $20,000
انتاریو $6,900 – $16,204 $5,432 – $29,000
مانیتوبا$4,940 – $6,900 $3,795 – $9,685
ساسکاچوان$7,779 – $10,890 $5,313
آلبرتا$6,293 – $11,078 $5,298 – $19,200
بریتیش کلمبیا $4,462 – $15,870 $2,272 – $17,499

هزینه‌ی یک دانشجوی بین المللی در کانادا تقریباً چقدر است؟

در ادامه تخمینی تقریبی از هزینه‌های یک سال زندگی و تحصیل یک دانشجوی خارجی در کانادا آورده شده است. به برخی از هزینه‌های متداول که دانشجویان را به چالش می‌کشند، اشاره شده است. همان‌طور که مشاهده می‌شود، نوع محل اقامت نقش قابل توجهی در مجموع هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا ایفاء می‌کند.

استاندانشجویان کارشناسیدانشجویان کارناسی ارشد
محل اقامت $7300 – $14000
غذاحداقل از 3600$
لباس$1200 – $2000
حمل و نقل عمومی$1272 ($106 برای هر ماه)
متفرقه$1200 – $2400
کتاب، لوازم و ابزار $1000
طرح بیمه سلامت دانشگاه $684 (از ماه س‍پتامبر 2013)
مجموع $16656 – $26856

برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا چه مدارکی لازم است؟

معمولاً متقاضیان به این موارد نیاز دارند:

علاوه بر این، دانشجویان باید مدارک عدم سوءپیشینه‌ی کیفری یا نداشتن هر نوع شرایط پزشکی خطرناک را ارائه دهند و در صورت لزوم تحت آزمایش‌های پزشکی قرار گیرند.

چقدر باید برای صدور ویزای تحصیلی یا مجوز تحصیل در کانادا صبر کرد؟

زمان بررسی متفاوت است و می‌تواند به نوع درخواست شما و محل بررسی آن بستگی داشته باشد.

آیا می‌توان در حین تحصیل در کانادا کار کرد؟

دانشجویان در کانادا تنها زمانی می‌توانند کار کنند که برای مجوز کار اقدام نمایند. در غیر این صورت، دانشجویان خارجی صرفاً می‌توانند به مشاغل درون دانشگاهی مشغول شوند.

آیا برای تحصیل در کانادا به بیمه‌ی درمانی نیاز است؟

همه‌ی دانشجویان خارجی کانادا را باید نوعی بیمه‌ی درمانی داشته باشند.

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در ViraStudy در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در ViraSyudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

دانشجویان خارجی در کانادا از کجا می‌توانند بیمه‌ی درمانی تهیه کنند؟

معمولاً از طریق دانشگاه مورد انتخاب انجام می‌شود. بستگی به استان مورد نظر دارد. ممکن است در برخی استان‌ها بیمه‌ی سلامت عمومی برای دانشجویان خارجی در دسترس نباشد و مجبور به تهیه‌ی بیمه‌ی درمانی خصوصی شوند.

هزینه‌ی تهیه‌ی بیمه‌ی درمانی برای یک دانشجوی خارجی در کانادا چقدر است؟

در هر استانی متفاوت است، با این حال، به طور تقریبی می‌تواند 500 دلار کانادا در سال باشد.

شرایط اخذ مجوز کار در حین تحصیل در کانادا چیست؟

برای آن‌که بتوانید مجوز کار بگیرید، باید مجوز تحصیلی معتبر داشته باشید و دانشجوی تمام‌وقت یک مؤسسه‌ی آموزش عالی معتبر باشید. مؤسسات مورد تأیید عموماً شامل کالج یا دانشگاه‌های دولتی و هم‌چنین مؤسسات خصوصی سراسر کانادا می‌شوند که مدرک اعطاء می‌کنند.

آیا می‌توان بدون مجوز کار در حین تحصیل در کانادا کار کرد؟

کانادا تا حدودی با دانشجویان بین‌المللی خود مدارا می‌کند. مشاغل کوچکی برای کسانی که به طور کامل روی تحصیلات خود متمرکز هستند، وجود دارد که به نیازی به مجوز کار ندارند، اما دستمزد نسبتاً کمی دارند.

چگونه می‌توان مجوز اقامت در کانادا را دریافت کرد؟

باید از خارج از کانادا، در دفتر ویزای کشور یا منطقه‌ی محل زندگی خود، برای مجوز تحصیل درخواست دهید.
علاوه بر فرم درخواستی که به صورت آنلاین دانلود می‌کنید، باید مدارک زیر را نیز برای درخواست مجوز تحصیل ضمیمه کنید:

 • نامه‌ی پذیرش
 • مدارک هویتی
 • اثبات این‌که بودجه‌ی کافی برای اقامت خود در کانادا را دارید.
live-in-canada

به‌طور تقریبی چقدر باید برای اقامت در کانادا پرداخت؟

هزینه‌های اقامت بسته به منطقه‌ی محل زندگی در کانادا و نوع اقامت شما متفاوت خواهد بود. با این حال، به طور تقریبی از 7300 تا 14000 دلار در سال متغیر است.

سبک زندگی معمول یک کانادایی چگونه است؟

برای بسیاری از کسانی‌که قبلاً به کانادا نرفته‌اند، این کشور معمولاً مجموعه‌ای از جواهرات طبیعی، از مناظر زیبا تا کوه‌های قابل توجه و جنگل‌های ترسناک به نظر می‌رسد‌. در ورای محیط زیست کانادا، متوجه می‌شوید که کانادا روحیه و سبک‌های متنوعی دارد. کانادایی‌ها نسبت به تازه‌واردین به کشور خود بامروت، پذیرا و شفاف هستند.

چه گزینه‌هایی برای اسکان کوتاه‌مدت در کانادا در دسترس هستند؟

هنگامی‌که به مقصدتان در کانادا برسید، هتل‌های متعددی در دسترس شما قرار خواهند داشت. برخلاف هتل‌های گران‌، مهمان‌سراها (Hostel) مناسب‌ترین اقامتگاه موقت کم‌هزینه در شهرهای بزرگ محسوب می‌شوند. گزینه‌ی دیگر برای اقامت کوتاه مدت، رزرو یک اتاق با صبحانه است.

اجاره کردن خانه در کانادا چه مزیتی دارد؟

اجاره کردن خانه گزینه‌ای شخصی‌تر برای دانشجویانی است که به دنبال سکوت و محیطی خصوصی‌تر هستند. موقعیت مکانی، کیفیت و دسترسی خانه‌ها تأثیر قابل توجهی بر اجاره‌ی آن‌ها دارد. تنها زندگی کردن در یک آپارتمان تجملاتی محسوب می‌شود. معمولاً دانشجویان برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها، جایی را به‌طور اشتراکی اجاره می‌کنند.

خوابگاه‌های دانشگاهی کانادا چه معایبی دارند؟

معمولاً اقامتگاه‌ها یا خوابگاه‌های دانشجویی ساختمان‌هایی واقعاً قدیمی هستند، حتی گاه مبلمان مناسبی هم ندارند و همه چیز در آن‌جا مشترک است (حمام، آشپزخانه، مکان‌های مطالعه) و در آن‌جا محدودیت‌های زمانی رفت و آمد هم وجود دارد.

در چه حالتی امکان دارد از خانه‌ی مستأجری اخراج شوم؟

در صورتی‌که مستأجر از چند تا از قوانین زیر پیروی نکند، برایش اخطاریه‌ی تخلیه می‌آید:

 • عدم پرداخت کامل اجاره بها
 • تأخیر مداوم در پرداخت اجاره‌بها
 • خسارت به ملک اجاره‌ای
 • فعالیت غیرقانونی،
 • به خطر انداختن امنیت دیگران
 • برهم زدن آرامش سایر مستأجران یا صاحبخانه
 • زندگی کردن تعداد افراد زیادی در واحد اجاره‌ای («ازدحام بیش از حد»)
 • گزارش نکردن میزان درآمد در رابطه با مساکن یارانه‌ای

در برخی مواد، ممکن است صاحبخانه به رفتار خطرناک حیوان خانگی نسبت به سایرین اعتراض کنند و برای مستأجر اخطار تخلیه صادر کند.

به عنوان یک دانشجوی خارجی در کانادا، می‌توانم چه شغلی داشته باشم؟

معمولاً دانشجویان خارجی مشاغل پاره وقتی مانند نظافت، تصدی بار، کار داوطلبانه یا انواع پرستاری در منزل را انجام می‌دهند.

آیا می‌توانم برای کار یا سفر تفریحی به کانادا بروم؟

سفر و کار در خارج از کشور هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و هزاران جوان در سرتاسر جهان چنین موقعیت‌های بصیرت‌افزایی را تجربه می‌کنند. با توجه به تعداد زیاد مهاجرانی که به کانادا سفر می‌کنند، به نظر می‎رسد که این کشور چیزی برای عرضه دارد که جوانان خارجی به دنبالش هستند.

آیا دانشجویان خارجی می‌توانند از حق شهروندی کانادا برخودار شوند؟

اگر می‌خواهید در کانادا اقامت دائم داشته باشید، راه‌های مختلفی برای درخواست اقامت وجود دارد. در بیشتر موارد، نیازی به ترک کانادا نیست.

آیا اگر سابقه‌ی کیفری داشته باشم، واجد شرایط برنامه‌های کاری و تفریحی در کانادا خواهم بود؟

سابقه‌ی‌ کیفری می‌تواند منجر به اختلال در روند صدور ویزا شود و به شدت جرم و زمانی که از آن می‌گذرد، بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از هرگونه اقدامی برای تحصیل در کانادا از میزان تاثیرگذاری سوابق کیفری خود اطلاعاتی کسب کنید.

برای پرستاری بچه در کانادا چه چیز لازم است؟

شرایط کار به عنوان پرستار بچه در کانادا عبارت هستند از:

سیستم حمل‌ونقل عمومی در استان‌های کانادا چگونه است؟

اکثر شهرها و شهرستان‌های بزرگ کانادا سیستم حمل و نقل عمومی کارآمدی دارند و مسیرهای دوچرخه‌سواری خوبی در مناطق شهری یافت می‌شود.‌ شبکه‌ی بزرگی از اتوبوس‌ها در شبکه اصلی حمل و نقل مناطق شهری قرار دارند اما سایر روش‌های حمل و نقل نیز در دسترس هستند. به عنوان مثال، تورنتو و مونترال مترو دارند، ونکوور قطار هوایی دارد و در اتاوا نیز او-ترین در دسترس است. کرایه‌ها معقول هستند و انواع بلیط‌ها و گذرنامه‌های انعطاف‌پذیر حمل و نقلی نیز برای سفرهای ماهانه، روزانه یا چند روزه در دسترس هستند.

آیا می‌توانم در استان کبک کانادا به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

بله، مطمئناً می‌توانید. با اینکه بیشتر در این استان به زبان فرانسوی تدریس می‌شود اما چندین دانشگاه هستند که زبان اصلی آن‌ها انگلیسی است و به آن زبان تدریس می‌کنند.

به نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید، بستگی دارد. با این حال توصیه می‌شود در صورتی‌که چنین کاری پیدا کردید، زمانی را به مهارت‌های زبان انگلیسی خود استفاده کنید.

به استان محل زندگی شما بستگی دارد. اگر زبان انگلیسی شما خوب است، برای اقامت و کار در استان‌های انگلیسی یا فرانسه‌زبان مشکلی نخواهید داشت، با این اگر فقط به زبان فرانسوی مسلط باشید، می‌تواند مشکل ساز باشد.

all-languge-in-canada

آیا باید برای درآمدم در کانادا مالیات بپردازم؟

البته و مقدار آن به میزان درآمد شما بستگی دارد دارد.

اگر در کانادا کار کنم، حقوقم را نقد می‌گیرم یا باید حساب بانک باز کنم؟

اکثر شهرها و شهرستان‌های بزرگ کانادا سیستم حمل و نقل عمومی کارآمدی دارند و مسیرهای دوچرخه‌سواری خوبی در مناطق شهری یافت می‌شود.‌ شبکه‌ی بزرگی از اتوبوس‌ها در شبکه اصلی حمل و نقل مناطق شهری قرار دارند اما سایر روش‌های حمل و نقل نیز در دسترس هستند. به عنوان مثال، تورنتو و مونترال مترو دارند، ونکوور قطار هوایی دارد و در اتاوا نیز او-ترین در دسترس است. کرایه‌ها معقول هستند و انواع بلیط‌ها و گذرنامه‌های انعطاف‌پذیر حمل و نقلی نیز برای سفرهای ماهانه، روزانه یا چند روزه در دسترس هستند.

آیا می‌توانم در استان کبک کانادا به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

معمولاً باید قبل از شروع به کار، اول یک حساب بانکی باز کنید و یک شماره تلفن بگیرید که نشان می‌دهد حقوق خود را از طریق حواله‌ی بانکی دریافت خواهید کرد. با این حال، حقوق برخی از انواع مشاغل روزانه و به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

Vira Stud - مهاجرت تحصیلی تبریز

اخذ پذیرش، ویزا و بورسیه تحصیلی

با ما تضمینی مهاجرت کنید.

تلفن تماس: 5131-041

تبریز، برج تجارت جهانی، طبقه هفدهم، واحد 4

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: