مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

سکونت دانشجویان بین‌المللی در کانادا

سکونت دانشجویان بین‌المللی در کانادا - Vira Study

اگر به عنوان دانشجویی خارجی به کانادا می آیید، گزینه‌های اقامتی زیادی وجود دارند که می‌توانید در نظر بگیرید. محل زندگیتان بر بودجه‌ای که برای اقامت در کانادا نیاز دارید، تأثیرگذار است. مؤسسات آموزشی یا صاحبخانه‌ها می‌توانند کمکتان کنند تا بهترین مکان را برای خود پیدا کنید. در این‌جا همه‌ی چیزهایی که باید در مورد سکونت دانشجویان بین‌المللی در کانادا بدانید، فراهم آمده است.

در این مقاله می‌خوانید:

انواع گزینه‌های سکونت برای دانشجویان بین المللی در کانادا

برخی دانشگاه‌ها امکان اقامت دانشجویان را در محوطه‌ی دانشگاه فراهم می‌کنند. خوابگاه‌ها ساختمان‌های بزرگی هستند که دانشجویان زیادی را در خود جای می‌دهند. اتاق‌های خوابگاه‌ها مشترک هستند اما بر اساس جنسیت از هم جدا می‌شوند. امکاناتی مانند آشپزخانه و حمام نیز مشترک است. خوابگاه اغلب برای دانشجویان سال اول کالج و دانشگاه پیشنهاد می‌شوند. سوییت‌های دانشجویی که شامل سه تا شش اتاق خواب بدون هم‌اتاقی هستند، معمولاً برای دانشجویان کارشناسی ارشد و سال دوم تا چهارم پیشنهاد می‌شوند. اقامت در محوطه‌ی دانشگاه هزینه‌های حمل و نقل را کاهش می‌دهد و به کلاس‌ها نزدیک‌تر هستید.

هزینه‌ی متوسط: هزینه‌ی متوسط خوابگاه و سوئیت‌های دانشجویی در کانادا، بین 3000 تا 7500 دلار کانادا در هر سال تحصیلی است.

اقامت در خانه‌های شخصی

اقامت در کنار یک خانواده‌ی کانادایی می‌تواند یک اتاق خصوصی مبله، سه وعده‌ی غذایی در روز، دسترسی به اینترنت و احساس امنیت و آرامش خانه را برایتان فراهم آورد.

هر اقامتگاه منحصر به فرد است و پذیرای دانشجویان بین‌المللی است. زندگی با خانواده‌ی میزبان می‌تواند کمکتان کند در مورد فرهنگ کانادا بیشتر بیاموزید و زبان انگلیسیتان را تقویت کنید. خانواده‌ی میزبان بیشتر کارهای مربوط به نظافت و پخت و پز را انجام می‌دهند، بنابراین می‌توانید زمان بیشتری را صرف تمرکز روی مطالعه‌تان کنید. ممکن است برای رسیدن به کلاس‌هایتان لازم باشد، 30 تا 50 دقیقه‌ با اتوبوس یا قطار سفر کنید.

هزینه‌ی متوسط: هزینه‌ی متوسط خانه‌های شخصی در کانادا، بین 400 تا 800 دلار کانادا در ماه است.

اجاره‌ی خانه‌ای اختصاصی

این هم یکی از انتخاب‌های دانشجویان است، اما اجاره‌ها می‌توانند بالا باشند که در شهرهای بزرگ مشهودتر است. برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها، می توانید محل اقامتتان را با هم‌خانه‌ای شریک شوید. مدرسه یا کالجتان می‌تواند با ارائه خدمات اسکان خارج از دانشگاه بهتان کمک کند که بتوانید خانه‌ای مقرون به صرفه و هم‌اتاقی‌‌های در همان حوالی پیدا کنید.

اگر به دنبال اجاره‌ی خانه‌ای اختصاصی هستید، باید هزینه‌های آب و برق را نیز در بودجه خود لحاظ کنید. با پیدا کردن مسکنی ارزان‌تر در خارج از دانشگاه هم می‌تواند در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید و هم آزادی و استقلال بیشتری در زندگی روزمره خود داشته باشید. هم‌چنین امکان انتخاب هم‌اتاقی‌های خود را خواهید داشت.

هزینه‌ی متوسط: هزینه‌ی متوسط خانه‌های شخصی در کانادا، بین 400 تا 1500 دلار کانادا در ماه است.

هزینه‌های اسکان در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی

هزینه زندگی در کانادا برای اقامت در خارج از دانشگاه بین 3000 تا 7500 دلار و برای اقامت در دانشگاه بین 8000 تا 10000 دلار در سال است.
هزینه‌های اسکان در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی - Vira Study

برترین دانشگاه‌های کانادا و هزینه‌های اقامت در آن‌ها

دانشگاهمیانگین هزینه
دانشگاه تورنتو$14,081 – $17,252 برای یک سال
دانشگاه بریتیش کلمبیا$12,000 – $14,500 برای یک سال
دانشگاه مگ‌گیل$9,000 $18,000 برای یک سال
دانشگاه مونترالبیش از 1,200$ برای یک ماه
دانشگاه مک‌مستربیش از 12,260$ برای یک سال

پرونده‌های مهاجرتی

پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا – اخذ شده توسط Vira Study

معمولاً دانشگاه‌های کانادا انواع مختلفی از اتاق‌ها را در اقامتگاه‌های دانشجویی خود فراهم می‌آورند که از نظر هزینه و امکانات متفاوت هستند؛ مثلا:

دانشگاه بریتیش کلمبیا -Vira Study
دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا اتاق‌های یک نفره، اتاق‌های مشترک، سوئیت‌های دانشجویی، سوئیت‌های استودیویی و سوئیت‌های نانو را برای دانشجویان فراهم آورده است. اقامتگاه توتم پارک (Totem Park Residence) مقرون به صرفه‌ترین اقامتگاه و مناسب‌ترین مکان برای دانشجویان سال اول است که بتوانند با سایرین ارتباط برقرار کنند، برنامه غذایی مناسب و مکان‌های آرام زیادی دارد که برای مطالعه دانشجویان مناسب هستند.

دانشگاه تورنتو - Vira Study
دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو امکان اسکان درون دانشگاه را فراهم می‌آورد. اتاق‌هایی به سبک خوابگاهی، خوابگاه‌های مدرن و اقامتگاه‌های آپارتمانی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. محبوب‌ترین محل اقامت کالج ترینیتی (Trinity) است که به دلیل موقعیت ایده‌آلش و نزدیکی به سالن اجتماعات، سالن‌های ورزشی و کتابخانه روبارتس (Robarts)، بهترین انتخاب برای اسکان دانشجویی است.

دانشگاه مک‌گیل - Vira Study
دانشگاه مک‌گیل

دانشگاه مک‌گیل

دانشگاه مک‌گیل اتاق‌های بزرگ یک‌نفره، اتاق‌های یک نفره و اتاق‌های دو نفره را برای دانشجویان فراهم آورده است. یکی از مطلوب‌ترین اقامتگاه‌های مک‌گیل داگلاس هال (Douglas Hall) است که به هشت خانه تقسیم می‌شود و انواع اتاق‌های یک نفره و دو نفره را در خود جای داده است، البته اتاق‌هایش عمدتاً یک‌نفره هستند. یک کافه تریا، کتابخانه و اتاق پیانو دارد که برای برگزاری رویدادها استفاده می‌شود.

دانشگاه مک‌مستر - Vira Study
دانشگاه مک‌مستر

دانشگاه مک‌مستر

دانشگاه مک‌مستر 13 اقامتگاه در داخل دانشگاه دارد که شامل اتاق‌های یک‌نفره و دونفره، آپارتمان‌ها، محوطه‌های محصور بین ساختمان‌ها و چندین سوئیت می‌شود. هزینه‌های اقامت شامل هزینه‌های محل اسکان، اتاق مطالعه، امکانات اقامتی مانند حمام و آشپزخانه و اینترنت است. باید هزینه برنامه غذایی را بپردازید زیرا جزو هزینه‌های اقامت در نظر گرفته نشده است. خانه‌ی لس پرینس (Les Prince) و مری کیز (Keyes House) محبوب‌ترین اقامتگاه‌ها در مک‌مستر هستند.

مواردی که باید قبل از تصمیم‌گیری در نظر بگیرید

دور شدن از خانه برای تحصیل آسان نیست، اما تجربه یک عمر است. نیاز به برنامه‌ریزی و آمادگی ذهنی و جسمی قابل توجهی دارد. برای کمک به تسهیل روند جابه‌جایی، بهتر است مواردی را که در ادامه فهرست شده‌اند، در نظر بگیرید:

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در ViraStudy در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در ViraSyudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: