مشاوره تخصصی: 5131-041
info@virastudy.com
Vira Study - اعزام دانشجو به خارج

دوره های تحصیلی دبیرستان در کانادا

High-school-courses-in-Canada

دوره های تحصیلی دبیرستان در کانادا

برای تحصیل در کانادا هر استان یک زمان خاصی را به عنوان شروع وپایان کلاس های تحصیلی در نظر می گیرند. معمولاً کلاس ها در ماه سپتامبر شروع و در ماه ژوئن به پایان می رسد. مدرسه به طورکلی از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 3 بعد از ظهر ،یا دیرتر، ادامه دارد. برخی از دانش آموزان در مدرسه تابستانی شرکت می کنند. این زمانی اتفاق می افتد که آن ها نیاز به گذراندن دوره ای دارند که در طول سال تحصیلی به پایان نرسانده اند.

آموزش برای تمامی دانش آموزان در سیستم مدارس دولتی کانادا رایگان است. و بسته به استان ، دانش آموزان دبیرستانی باید در سن 16 یا 18 سالگی از مدرسه فارغ التحصیل می شوند.

برای درک بهتر پیشنهاد می‌کنیم مقاله نظام آموزش کانادا را مطالعه کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

دانش آموزان بین المللی درحین تحصیل در دبیرستان های کانادا کجا زندگی می کنند؟

وقتی در خانه اقامتی گروه تحصیلی تمکن می کنید ، چیزی بیشتر از یک محل زندگی دریافت می کنید! رفتارخانواده های میزبان کانادایی با محصلان بسیر دوستانه است و زمان ورود از دانش آموزان استقبال می شود. همچنین این خانواده به شما کمک می کنند تا از نظر فرهنگی و عملی با زندگی جدید خود دور از خانه سازگار شوید. شما به سرعت زبان انگلیسی خود را از طریق ارتباط روزانه با این افراد بهبود می بخشید ، زیرا همه خانواده های میزبان گروه آموزشی در خانه به زبان انگلیسی صحبت می کنند. میزبانان مانند یک خانواده در کنار شما خواهند بود تا به شما کمک کنند در دبیرستان کانادایی خود راحت باشید و احساس امنیت کنید و شما را با زندگی در کانادا آشنا می کنند. همچنین شما فعالیت های اجتماعی خود را با خانواده جدید خود به اشتراک خواهید گذاشت و شانس این ر خواهید داشت که در فعالیت های آنان شرکت کنید.  

اقامتگاه های خانواده کانادایی چه چیزی برای دانش آموزان بین المللی ارائه می دهند؟

پس از قبول شدن در دبیرستان ، گروه آموزشی شما را در یک خانواده میزبان که نزدیک به محل مدرسه شما باشد قرار می دهد. اکثر دانش آموزان در این برنامه حداکثر در20 دقیقه فاصله از مدرسه خود زندگی می کنند. که می توانند برای رفتن به مدرسه پیاده روی کنند ، با دوچرخه خود بروند ، با استفاده از سرویس مدرسه ویا با استفاده از وسایل نقلیه عمومی راهی مدرسه خود شوند و یا گاهاً خانواده میزبان این وظیفه را به عهده می گیرند که دانش آموزان را به مقصد برسانند.

در این خانه، هر دانش آموز بین المللی اتاق شخصی خود را خواهند داشت، در هر خانه ممکن است بیش از یک دانش آموز بین المللی از کشورهای مختلف باشند. هر دانش آموز تختخواب ، محل مطالعه ، کمد و فضای مخصوص خود را دارد. دانشجویان بین المللی بقیه خانه را با خانواده میزبان خود تقسیم می کنند ، و وعده های غذایی ، زمان ها برقراری ارتباط اجتماعی ، گردش ها و تعطیلات کانادایی را به اختیار خود اگر مایل بودند، با سایر اعضای خانواده به اشتراک می گذارند. به محض ورود ، دانش آموزان و خانواده های میزبان قوانین و انتظارات را با هم مرور می کنند.

خانواده های میزبان برای راحتی و آرامش دانش آموزان در کانادا، پیشرفت سطح زبان، به اشتراک گذاشتن فرهنگ های این کشور و پاسخگویی به تمام مشکلات و سؤالات دانش آموز تمامی تلاش خود را خواهند کرد. سیستم آموزشی کانادا دارای دانش آموزانی است که از پایه های 9 تا 12 (در استان کبک کلاس های 9 تا 11) وارد دبیرستان می شوند. در طول این مدت ، آنها دوره های چالش برانگیزی را درحین آماده شدن برای پذیرش دانشگاه می گذرانند. پس از مدرسه ، دانش آموزان بین المللی می توانند در همه فعالیت های فوق العاده برنامه ای – از جمله تیم های ورزشی ، باشگاه های هنری ، تئاتر ، سازمان ملل متحد ، عدالت اجتماعی و گروه های رهبری – بپیوندند.

یکی از مزایای بزرگ مدارس دولتی کانادا این است که دانش آموزان خارجی دارای ویزای تحصیلی در صورت تمایل می توانند چندین سال در این کشور اقامت داشته باشند. البته برخی از دانشجویان بین المللی فقط به یک ترم یا یک سال تجربه کانادا اشتیاق دارند.

دانش آموزان بین المللی می توانند در دبیرستان های دولتی در برخی از مکان های شگفت انگیز مانند تورنتو ، مونترال ، بریتیش کلمبیا ، آلبرتا و نیوفاندلند تحصیل کنند. و آن ها می توانند یک منطقه مدرسه دولتی را بر اساس عوامل زیادی علاوه بر موقعیت مکانی انتخاب کنند!

مدارس دولتی کانادا دارای برنامه درسی برتر از جمله علوم ، ریاضی ، انگلیسی و علوم انسانی هستند. و بسیاری از دبیرستان های دولتی کانادا حتی بیشتراز این را نیز ارائه می دهند:

High-school-in-the-Canada

علاوه بر این ، بسیاری از دبیرستان های دولتی کانادا از دانش آموزان بین المللی که سطح پایینی از زبان انگلیسی دارند پشتیبانی فوق العاده ای می کنند. دانش آموزان را می توان در سطوح مختلف دوره های ESL (انگلیسی به عنوان زبان دوم) قرار داد تا به آنها کمک کند در حین تحصیل در دبیرستان با دانش آموزان کانادایی به سرعت زبان خود را بهبود بخشند. 

مدارس شبانه روزی در کانادا به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در یک موسسه معتبر با تأکید بر پیشرفت خود تحصیل کنند. این دبیرستان ها معمولاً رقابتی و انتخابی هستند و دانش آموزانی با پتانسیل بالا می پذیرند.

زندگی در محوطه دانشگاه به این معنی است که دانشجویان بین المللی به طور 24 ساعت ودر 7 روز هفته توسط تیمی از اساتید و کارکنان مجرب پشتیبانی می شوند. پیاده روی کوتاه تا محوطه دانشگاه و انتخاب غذاهای سالم هر روز برای دانشجویان بسیار آسان تر است.همچنین برنامه های منظم برای فعالیت های سرگرم کننده، همه دانش آموزان را مشغول می کند.

دانش آموزان با همکلاسی های کانادایی و سایر دانشجویان بین المللی ادغام شده و روابط نزدیک و طولانی مدت ایجاد می کنند. اعضای خانواده سلطنتی ، هنرمندان آینده ، کارآفرینان تجاری و رهبران دولتی اغلب در مدارس شبانه روزی شرکت می کنند و فرصت ارتباط با رهبران فردا باورنکردنی است.

هزینه تحصیل دوره دبیرستان در کانادا

تحصیل در دبیرستان دولتی یا دبیرستان های معمولی در کانادا برای ساکنان این کشور رایگان است. بسیاری از مدارس برای دانشجویان بین المللی هزینه ای بین 8000 تا 14000 کانادا در سال دریافت می کنند.  قبل از ثبت نم در هر مدرسه ای ابتدا با مسئولین مدنظر تماس حاصل کنید تا از مبلغ قیق ،در صورت وجود هر گونه هزینه درخواستی، اطمینان حاصل نمایید.

گاهی اوقات ، مدارس برای شرکت در فعالیت های اضافی ، مانند تیم های ورزشی یا گردش های مدرسه ، هزینه های ناچیزی از فرزند شما دریافت می کنند. در دبیرستان ، بسیاری از دانش آموزان وعده غذایی ظهر خود را به مدرسه می آورند ، با این حال ، در برخی از مدارس کافه تریا یا برنامه ناهار گرم ارائه می شود که در آن فرزند شما می تواند وعده غذایی موجود تغذیه نماید.

پرونده‌های مهاجرتی

پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا – اخذ شده توسط Vira Study

الزامات آموزشی

برای ورود به دبیرستان در کانادا ، فرزند شما باید دارای مهرت زیرباشد:

  • نمرات کسب شده در پایان تحصیل مطابق با نمرات مدنظر کانادا باشد،
  • تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی،
  • کارنامه مدرسه یا مدرک فارغ التحصیلی از مدرسه

نیاز به مشاوره دارید؟

ما در ViraStudy در کنار شما هستیم، اگر در هر مرحله از مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران ما در ViraSyudy در تماس باشید. ما با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در اعزام دانشجو به کانادا مشاور مطمئنی برای شما خواهیم بود.

از تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

در این مقاله می‌خوانید: